תגובות ברשת – להתחבר לכוח ההמונים בגיוס

הפוסט הזה התחיל "להתבשל" ממקום מאד אישי.

הרגשתי שאני כותבת וכותבת ובחלק קטן מהפעמים אנשים הגיבו.

בהתחלה אמרתי לעצמי – אולי לא קוראים, אולי לא אוהבים (טוב, יש בי חלק גדול מפולניה, אין מה לעשות),

אבל אז – הגיעו מיילים בדוא"ל שאמרו שנהנו מהבלוג

אחרים אמרו לי בעל פה. שאלתי למה לא מגיבים ואמרו… "אה…" ו- "לא ידעתי בדיוק מה לכתוב. איך לכתוב. מי יקרא…"

והבנתי שיש פה משהו אחר.

הבנתי שהדבר החשוב מבחינתי הוא לעזור ולכוון אנשי משאבי אנוש וגיוס – איך להיכנס לשיחה המקצועית ברשת. צילמתי את עצמי בוידאו הקצר הפעם שדיברתי בו על 6 הדברים שלדעתי אנשי משאבי אנוש וגיוס חייבים לעשות כשהם נכנסים לשיח ברשת. בעצם, בדיעבד, כשאני מקשיבה לוידאו הזה עכשיו, אני מבינה שאני מדברת על הדרך שלנו ליצור ביחד את כוח ההמונים של אנשי הגיוס ומשאבי אנוש בישראל.

וברור שאני מזמינה את התגובות שלכם, נכון? גם אם אתם לא מסכימים או רוצים להוסיף…

(אם אתם קוראים ב-RSS צריך יהיה להיכנס לבלוג כדי לראות את הסרט)

Share

8 תגובות על תגובות ברשת – להתחבר לכוח ההמונים בגיוס

 1. ויקי פלטניק

  איך אפשר שלא להגיב?
  אני כ"כ מכירה את המצב בו אני מעלה משהו לרשת ואף אחד לא מגיב! בעבר עשיתי בירור והאנשים אמרו שפשוט אין להם זמן להגיב. התקווה הקטנה היא שהם לפחות ראו את הגיגי או את החומרים שהעליתי.
  במסגרת אילוצי הזמן שלי אני מגיבה לדיונים שנראים לי מעניינים, בעיקר בלינקד-אין, אבל עדיין לא יודעת איך לעורר את הקהילה של חברים להגיב לפוסטים שלי. את זוכרת שפעם שאלתי – אולי להחליף חברים :)?

  ויקי פלטניק

 2. נעמה

  כ"כ צודקת. אנחנו מחוברים היום להרבה אנשים וכביכול התקשורת קלה ופשוטה יותר, אבל עדיין יש תחושה של אין קשר והיא יותר חזקה מאי פעם. העולם הוירטואלי הפך אותנו לשקופים, דנידין- הרואה ואינו נראה. אתה חושף ונחשף לחיי אנשים: מחשבות פרטיות, תמונות אישיות, הגיגים וכו' אבל מרביתנו מעדיפים להציץ ותו לא וחבל.
  מה שאמרת נכון לא רק לצד המקצועי ברשת, אלא גם לצד האישי…

 3. עדה דיבון

  מורית היקרה,

  אכן הרמת כאן להנחתה והעלית נקודה חשובה במיוחד ומאתגרת. ל"למה לא" (להגיב) יש הרבה סיבות טובות שבעיקרן מבוססות על הקלות הבלתי נסבלת שיש בשהייה באזור הנוחות (לא "מבזבזים" זמן, לא צריכים להיחשף, נהנים מהטוב ודוחים את מה שפחות וכו') ויחד עם זאת כפי שהעלית בסרטון יש סיבות טובות בהרבה ל"למה כן" ובעיקרן היכולת לתרום ולהשפיע וליהנות מפידבקים ואינטראקציות. אותי שכנעת!

  עדה דיבון- מצבים
  http://www.matzavim.co.il

 4. שלומית

  היי ,
  אחרי פוסט כזה ברור לי מה צריך להיות הצעד הבא ……. אפע"י שכיוון שאני לא חלק מדור הY זה לא עניין שבא בטבעיות . מצד שני ללא התחדשות ואתגרים נורא משעמם בחיים אז יאללה (לעצמי ) להסתער על הרשת
  🙂

 5. דינה שפיגל

  כל הכבוד ויישר כוח
  מצטרפת לדבריך ומוסיפה: כל זה נכון מאד לא רק למגייסים, אלא גם לנמצאים במעברים בין עבודות, או למעוניינים בבנייה ובהשתייכות לרשת קשר מקצועית, להיות בצמת מידע ובכלל בעיניינים.
  דינה

 6. מורית

  בד"כ אני מגיבה על כל הערה מיד כשהיא נכנסת, אבל היום התגובה האישית תתעכב – אני בסדנה עד 16:00 – מבטיחה להגיב בערב,
  תודה כבר לכל המגיבות!

 7. מורית

  הי ויקי – אני זוכרת שהצעת להחליף חברים 🙂 אני גם בטוחה שיש דרכים לעורר את התגובות – הנה – הפוסט הפעם הצליח בינתיים לגרום ללא מעט להגיב 🙂

  נעמה – מסכימה איתך מאד. כמובן שהדבר נוגע גם בצד האישי ולא רק במקצועי. מודה שחשבתי שיהיה לאנשים יותר קל להגיב למקצועי, כאילו לא חושף אותם כמו החשיפה במקומות האישיים. ועדיין תמונות של הילדים תמיד יניבו יותר תגובות.
  אהבתי את דימוי דנידין… צריכה לשחק איתו קצת.

  הי עדה, אם שכנעתי אותך אז הרווח כולו שלנו. מחכה למאמרים ולתגובות שלך ברשת 🙂

  יאללה שלומית – תכתבי ותשלחי לי לראות 🙂 (דרך אגב דור Y, הראיתי לבתי הגדולה בת ה 10.5 את הפוסט והתגובות והיא לא הבינה מה הבעיה. "אני תמיד מסמנת לייק ומגיבה") אבל היא כבר דור Z. הם עוד יעשו לנו בית ספר

  הי דינה – צודקת כמובן שזה נכון לעוד רבים. אהבתי את הביטוי "להיות בצומת מידע". אולי אכתוב בקרוב על המבנה של רשתות חברתיות – זה אחד הדברים שמאפיינים רשתות – חיבור בין אנשים שמהווים סוג של צומת ברשת… בקיצור מתגלגל לי כבר עוד פוסט 🙂

 8. רות

  מורית,

  אני רוצה לחזק את דבריך ולהוסיף זווית נוספת-
  כנותני שירות אנחנו מצמיחים פתרונות מתוך צרכים של לקוחות. כמה פעמים פירסמתי שאלה או קישורוהמגיבים המרכזיים (שלא לומר היחידים) הם נותני שירותים, קולגות… לא שזה רע, אבל הי, הייתי באמת רוצה לדעת מה "קורה" בעולם המש"א ולא רק דרך לקוחות.

  מצאת זווית מעניינת לעורר את הנושא.

  תודה,
  רות

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share