ללמוד ממובילי הגיוס בעולם

איך לראיין ממליצים?

ריי ביקסלר, נשיא ומנכ"ל SkillSurvey, חברה המציעה שירות ייחודי בו ממליצים מקבלים קישור ודרכו מגיבים עם פידבק על המועמד, משתף בתובנות שלו לגבי הדרך בה כדאי לנהל ראיון ממליצים אפקטיבי בראיון טלפוני קצר של 5-10 דקות. לנוחותכם, הוספתי כתוביות בעברית כדי שיהיה קל יותר לעקוב (למרות שיחסית, ריי דיבר בצורה ברורה ונוחה להקשבה לדעתי 🙂 )

אני ממליצה בהזדמנות זו לקרוא גם על ההרצאה שתהיה בכנס קהילת הגיוס על נושא ראיון ממליצים, ועל מגוון הרצאות נוספות שיש לבחור ביניהן בכנס… האמת היא שאני באמת בבעיה לאיזו הרצאה ללכת באופן אישי.. כולן בלי יוצא מהכלל מאד מסקרנות אותי! צרות טובות. אתר הכנס כאן: www.hrd.co.il/kenes-gius

מה מפספסים אנשי משאבי אנוש וגיוס?

דר' ג'ון סאליבן הוא אולי מוביל הדעה המרתק ביותר בתחום הגיוס הרחב. הוא יועץ למשאבי אנוש אשר מלווה ביום יום ארגונים מה- Fortune 500, מרצה בכנסים הגדולים ביותר בארה"ב ובעולם וכותב ללא הפסקה. באתר שלו הוא מציג את עצמו כפרובוקטור, ואכן כך הרגשתי גם בשיחה שלו. בחמש דקות הראשונות של השיחה הספיק לדבר על הטעות של משאבי אנוש ב HP (בפרספקטיבה שלו) שהובילה לצניחת המניה ב 11 מיליארד דולר, קרא להתנהגות של משאבי אנוש בחלק מהמצבים טיפשות, והתייחס לטעויות והפספוסים הגדולים שלנו. מאד לא "אמריקאי" בהתבטאות החופשית לגבי המציאות שהוא רואה.

כשראיתי את דר' סאליבן מרחוק בערב ה"דרינקים" הפותח את הכנס החלטתי שאני חייבת לראיין אותו. לעומת חלק מהאחרים עמם תיאמתי מראש את השיחה, איתו לא תכננתי להיפגש (הוא נראה לי חשוב מדי, "גדול" ובכיר מדי, סוג של גורו להעריץ מרחוק). אבל באותו ערב החלטתי לנסות, מה יש לי להפסיד. אחרי חצי כוסית יין (לאומץ) ניגשתי אליו ועם בטן מפרפרת לחצתי את ידו והצגתי את עצמי. שאלתי אם אוכל לראיין אותו כמה דקות לסרטון למגייסים בישראל. הוא הסכים בשמחה ושלח אותי לעוזר שלו שישר תיאם לי מפגש למחרת.

סאליבן ישב איתי 40 דקות שלמות, בהן לא עצר לנשום אפילו לשנייה.

ערכתי ותרגמתי עבורכם את 5 הדקות הראשונות מהשיחה. כמו שאר הראיונות, הראיון המלא והתרגום שלו יחולקו לבאי כנס הגיוס ב 19-20/9.

מובילי הגיוס בעולם משתפים בתפיסתם לגבי גיוס ברשת:

מורית רוזן נפגשה עם מספר מובילי דעה בתחום הגיוס במהלך כנס ה- ere-expo שהתקיים במרץ בסן דייגו, ושאלה אותם בין השאר על עתיד הגיוס ברשת, מה חושבים עומד להיות העתיד הקרוב למגייסים בעולם, מה חשוב לכל אחד מאיתנו לדעת וללמוד. ג'רי קריספין גם הוסיף על הפוטנציאל העצום הטמון בגיוס סלולרי.

בסרטונים הבאים: ריי ביקסלר על ראיון ממליצים הסרטונים המלאים יחולקו לבאי כנס הגיוס בספטמבר.

נשמח מאד לשמוע את מחשבותיכם על הסרטונים דרך כלי התגובות בתחתית הדף


Gerry Crispin, מקים ומוביל חברת CareerXroads המייעצת ומלווה בגיוס חברות ב Fortune500. ג'רי עצמו מלווה קבוצה של 40 מובילי גיוס בארגונים הגדולים באר"הב בקבוצה אקסקלוסיבית של "מוזמנים בלבד" (ורשימת ההמתנה לקבוצה ארוכה…), והוא מביא יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום. ג'רי מתמחה בתחום מקורות גיוס, עיצוב מערכי גיוס והתאמת התהליך לצרכי המועמד.

אני מזמינה אותך לצפות בקטע קצר של 7 דקות מתוך הראיון המלא עם ג'רי קריספין (שיפורסם בהמשך). איש מרתק שחייבים לשמוע כמה פעמים כדי לא לפספס אף תובנה. כל משפט – זהב!.

בקטע שבחרתי ג'רי הציג את הדרך בה ארגונים צריכים לפעול כשהם מתלבטים אם ואיך לגייס ברשתות חברתיות. התשובה בהחלט לא ישר "כן!. הם חייבים". לצפייה בסרטון:Share

3 תגובות על ללמוד ממובילי הגיוס בעולם

 1. הילה אפריאט

  היי מורית,

  אני חושבת שהראיון עם ריי היה מצויין ומרתק. באופן אישי, בהחלט קיבלתי מס' כלים מעניינים ופרספקטיבת חשיבה מרעננת על הנושא.
  הרעיון של 2 תסריטי שיחה אפשריים, מבלי להציג את דרישות המשרה הספציפיות בהחלט ייתן פתרון לקושי במתן חוו"ד אובייקטיבית מצד המעסיק. ובמיוחד חיבבתי את איש המכירות החקלאי 🙂

  הילה אפריאט,
  ע' מנכ"ל ומנהלת פרוייקטים,
  קודקס מערכות בע"מ

 2. hrd

  תודה על התגובה הילה, אני מאד שמחה לשמוע!
  איש המכירות החקלאי – מעניין איך תיקחו את זה לעורך הדין …? 🙂
  שיהיה סופשבוע מצוין, מורית

 3. נועה אדלר שדמי

  הסרטון היה אפקטיבי עבורי כיון שהוא הבנה את הדרך שבה אני נוהגת לראיין ממליצים – בשיטה המובנית המתבססת על דרישות התנהגותיות ספציפיות של התפקיד. הטיפ שקיבלתי ואנסה ליישם הוא לתת שני תסריטים קבילים לסגנון ההתנהגות של המועמד (אני בד"כ מבקשת מהממליץ לתת ציון למועמד לפי מאפיינים ספציפיים)

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share