הסוד להצלחה

Morit Rozen with Bill Glazer

הרבה משוחחים איתנו על ההתקדמות הגדולה שלנו בעסק בשנה האחרונה ושואלים איך אנחנו עושים את זה. מה סוד ההצלחה שלנו.

אני רוצה לספר על אחד הסודות הללו דרך תיאור קצר מאחת ההרצאות המרתקות ביותר שהיינו בהן לאחרונה. בהרצאה, ביל גלייזר (כאן בתמונה איתי לאחר ההרצאה) דיבר על הסודות להצלחה של בעלי עסקים.

ביל גלייזר עובד כיועץ ומרצה לשיווק ישיר בחברת Kennedy-Glazer, אחת החברות המובילות בתחום בארה"ב. בהרצאה הציג לנו ביל את 10 הצעדים להצלחה שכל בעל עסק צריך לאמץ.

לקראת סוף ההרצאה הוא הוסיף צעד 11 ואמר – כל מה שסיפרתי לכם לא שווה כלום אם אתם לא מוסיפים צעד חשוב אחד: Implementation. אם לא תתמקדו ביישום, פשוט להתחיל לעשות פרקטית אצלכם בארגון, לא תצליחו לעשות קפיצות מדרגה משמעותיות בעסק.

הבנו שזה  כנראה חלק חשוב בסוד ההצלחה שלנו.

היו שינויים ופרויקטים שלקח לנו 5 שניות להחליט עליהם (כמו כנס הגיוס… דרור ויאיר מפורטל דרושים שאלו מה דעתכם? אמרנו יאללה וסימנו ביומן תאריך יפה 9-9-09). אחרים לקחו לנו שנה עד שהנענו קדימה. אבל ברגע שהחלטנו שהם רלוונטיים, הסתערנו עליהם בכל הכוח והופּ, הם קרו.

ההצלחה בניהול תהליכי גיוס זהה לחלוטין, ולכן רציתי לספר לכם על כמה מנהלי גיוס מצליחים מאד, שלקחו רעיונות שנחשפו אליהם בכנס הגיוס הקודם, ומה הם עשו איתם.

הסוד כאמור טמון בעשייה. הרבה אחרים שמעו את אותם רעיונות. המצליחנים האמיתיים הם אלה שלקחו את הרעיונות וקידמו אותם בצורה שמתאימה אליהם לארגון, ולא וויתרו גם כשהרעיון נראה בהתחלה פנטזיונרי או לא ריאלי.

אני מספרת את הסיפורים בשלב ראשון בלי שמות הארגונים. ביקשתי את אישורם, וברגע שיגיע אוסיף את שמם ושם הארגון.

מנהלת א'

חזרה מכנס הגיוס לארגון מלאה בתחושת גאווה להיות חלק מקהילת הגיוס. היא סיפרה לי אח"כ שהנושא של מיצוב הגיוס בארגון היה מה שהכי הפריע לה כשבחנה את המצב הקיים אצלה. כתוצאה מהכנס הכינה עם הצוות מצגת להנהלה כדי לשתף בתהליכים שהגיוס מוביל, להסביר את האתגרים שהצוות מתמודד איתם וכדי לרתום את ההנהלה לתהליכים.

לדבריה הכנס והחוויה שלה שם כחלק מקהילת הגיוס היה המנוע שדחף אותה להצגה בפני ההנהלה. המצגת היתה מוצלחת מאד מבחינתה ועשתה שינוי בגישה ובחיבור של ההנהלה לצוות.

אחראית גיוס ב'

חזרה מהכנס עם התלבטות / פליאה לגבי ההרצאה של אפרת דגן, מנהלת הגיוס של גוגל. אפרת סיפרה בהרצאתה על הדרך בה גוגל רותמת את העובדים לתהליך המיון כמראיינים, כחלק משרשרת ארוכה של ראיונות שביחד מייצרים את התמונה הארגונית לגבי כל מועמד. אותה אחראית גיוס סיפרה לסמנכ"ל משאבי אנוש על ההרצאה, ובשלב הראשון לדבריה לא חשבה שיהיה איך לאמץ משהו מאותו עולם "גוגלי" לארגון שלהם.

למרות זאת, ביחד עם סמנכ"ל מש"א, הצליחו השתיים לגבש תוכנית לשילוב העובדים בצורה מובנית בתהליך המיון, והתוכנית מופיעה כבר היום כחלק מתוכניות 2010, כולל הבנה על דרך ההכשרה ועל החלקים בתהליך בהם ירצו לערב את העובדים.

מנהל ג'

מנהל הגיוס הזה חזר לארגון לאחר כנס הגיוס מוטרד מרמת השימוש הנמוכה באתר הבית ובעמוד הקריירה של הארגון כמקור גיוס. אותו מנהל כבר קודם התחיל לעשות עבודה על שימוש רב יותר באתר, ואפילו הגדיר שמועמדים חייבים להגיש קורות חיים בדרך דיגיטלית ולא פקס. עם זאת עדיין הרגיש לאחר הכנס שיש מה לשפר.

בשיחתנו הוא סיפר לי שבנה תוכנית מפורטת, ושהוא יושב באופן מובנה ומסודר עם הגוף שמפתח עבורו את האתר כדי לשדרג אותו משמעותית מבחינת ניהול אפקטיבי יותר של כל התהליכים. בקרוב נוכל לראות את האתר המשודרג.

רק כדי להדגים עד כמה אותו מנהל מיישם במהירות החלטות – בחצי שנה ב 2009, לאחר ההחלטה שלו לעצור קורות חיים שמגיעים פיזית ולא דיגיטלית, כמות קורות החיים שהגיעה דרך האתר הכפילה עצמה קרוב לפי 4 מהכמות שהיתה בכל 2008!!!

מה משותף לשלושת האנשים המצליחים הללו – שמובילים תהליכי גיוס בארגונים שלהם?

הם לא נשארו במקום של הספקות, התהיות והשאלות "מה יקרה אם"…

הם הלכו ועשו.

הם באו ליום של כנס מקצועי. 7 הרצאות והרבה נטוורקינג, ויצאו עם חלק משמעותי מאד שהם הטמיעו ושינו בתהליכי העבודה שלהם.

כמה מאיתנו מגיעים לכנס ובסוף היום אומרים "אה, סתם עוד הרצאות, שום דבר חדש" או "זה לא רלוונטי לארגון שלי".

החידוש מגיע מתוך היכולת שלנו להקשיב, לזהות דברים מעניינים ולבדוק איך אנחנו מיישמים.

והנה, בעוד פחות מחודשיים יש לך הזדמנות נהדרת לבדוק את היכולת שלך ליישם:

כנס מקורות הגיוס – 3/3/2010

מרכז הכנסים בשפיים

ההרשמה המוקדמת במחיר מיוחד תסתיים ב 21/1/2010.

אל תחכו לרגע האחרון. שריינו מקומכם עכשיו, ותתחילו להתכונן לחקור מה מעניין שם עבורכם…

http://www.kenes-gius.co.il

********

רוצים לדעת מתי מתפרסמים פה פוסטים?

הרשמו לעדכונים באימייל או ב-RSS. לא מכירים RSS? הנה הסבר.

Share

3 תגובות על הסוד להצלחה

 1. טלי

  הי מורית,
  אין מה לומר – המקצוענות שלכם מעוררת השראה 🙂
  המשיכו כך…
  טלי

 2. מורית

  הרבה תודה טלי 🙂

 3. ברק דנין

  כל הכבוד! תמשיכו ככה 🙂

  ברק

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share