נבחרת מנהלות גיוס*

מנהלת גיוס: מה היית אומרת אם הייתי מציעה לך "יועצת סתרים", שתעזור לך להוביל את השינויים שרק חלמת עליהם, תענה על שאלותייך בדילמות מקצועיות וניהוליות, תיתן רעיונות וטיפים מעולים, והכל בעלות שואפת לאפס?

עכשיו, תדמייני 40 "יועצות סתרים" כאלו

*מנהלות גיוס – כל דבריי מכוונים  גם למנהלי גיוס אבל כתבתי במגדר התואם את הרוב המוחץ בקהילה

למנהלות הגיוס – משולחנה של מורית רוזן, מנכ"ל HRD:

כל שנה קשה יותר לגייס עובדים
אני בטוחה שלא אפתיע אותך אם אפתח בהנחת היסוד הבאה: כל שנה קשה יותר לגייס עובדים.
אני שומעת את המשפט הזה מרוב העוסקים בתחום הגיוס בישראל ובעולם, ויש לכך מספר סיבות:

 • מחקר מקיף שבדק 20,000 מחפשי עבודה ב-5 השנים האחרונות הראה שמועמדים מתנהגים בצורה פאסיבית יותר ב-5 השנים האחרונות. כלומר, גם מחפשי עבודה שבעבר התרגלנו לכך שהם פועלים לחיפוש עבודה (שולחים קורות חיים, פונים לחברות השמה), היום פשוט מחכים שיפנו אליהם.
 • נתפתחים עוד ועוד תפקידים ותחומים שלא היו קיימים לפני 5 ו-10 שנים. הטכנולוגיה מתפתחת בקצב אדיר, ובהתאם נדרשים אנשים לתפקידים ותחומים שפשוט לא היו קיימים בעבר. כך, למועמדים שלנו אין ניסיון קודם, וקשה מאד לדעת מי יתאים לתפקיד
 • הסביבה העסקית ב-2012 קשה יותר מבעבר. זו כבר לא תקופת משבר, וארגונים מגייסים, מצד שני השווקים בעולם במצב לא מזהיר, ורוב הארגונים מתקצבים היום בסכומים נמוכים יותר את כל הפעילויות העסקיות – כולל את הגיוס. פשוט אין תקציב לגיוס.
 • נראה שדור ה-Y (בני 20-30 +/-) קשה יותר לגיוס. הוא רוצה שנשכנע אותו למה כדאי לו לבוא דוקא אלינו. הוא רוצה שהארגון יתגמש אליו ולא תמיד מוכן לשים את הארגון במקום מרכזי (כמו עובדיכם בעבר).

מנהלות הגיוס נדרשות לעשות יותר בפחות
"יותר בפחות" משמעו – מצד אחד צוותים קטנים יותר, תקציבים קטנים יותר לגיוס – להשמות ולהדרכות, פחות הזדמנויות ללכת לכנסים או הדרכות.
מצד שני יעדי גיוס אגרסיביים מתמיד. לעתים מורכבים גם תקשורתית אם מפטרים בחלק אחד של הארגון וצריכים לגייס בחלק האחר, בלי שהשמועות מאחד יגיעו לאחר. הגיוס נמדד על כל צעד ושעל, וברגע שיש האטה בארגון מזדרזים לקצץ אותו עוד קצת כי "אם אין גיוסים בשביל מה להחזיק צוות". כמובן שאם אח"כ צריך לחזור לגייס, הציפייה היא לתנופת גיוסים מהירה מהרגע הראשון.

בלי "להמציא את הגלגל" (או – מיהן 40 "יועצות הסתרים" שמחכות רק לך!)
אחרי מספר שנים בהן יצרנו עוד ועוד הזדמנויות ללמוד מעמיתים בתוך קהילת הגיוס, אין לנו ספק: לא צריך להמציא מחדש את הגלגל בכל אתגר. כמעט כל פרויקט גיוסי, התקיים בעבר אצל ארגון זה או אחר מהארגונים בישראל. גילינו שהמפתח ל"יותר בפחות" הוא פשוט להיות באופן קבוע בסביבה בה תוכלו ללמוד ממנהלות ומנהלי גיוס אחרים.

במגוון גדול של מפגשים קבוצתיים שקיימנו בשנים האחרונות, ישבו לשיחה קבוצתית מנהלות ומנהלי גיוס, ותוך דקות ספורות המשתתפים קיבלו מידע, כלים ורעיונות שעזרו להם בצורה משמעותית. בעקבות השיתוף הזה ניתן היה לקצר לוחת זמנים ולהתקדם במהירות גבוהה יותר בכל פרויקט או תחום שבחרו לשתף לגביו.

אחת התגובות שקיבלנו לגבי המפגשים הללו היתה "זה כאילו יש לי יועצת סתרים".
ברגע ששמענו את המשפט הזה "נדלקה לנו נורה" – הבנו את הכוח העצום שיש בכזו קבוצה, שאפשר לחזור אליה שוב ושוב, להתייעץ לא רק עם יועצת אחת, אלא עם 40 "יועצות סתרים" שמגוייסות אך ורק עבורך, וכשאת מביאה דילמה מקצועית או ניהולית, כולן מתגייסות כדי לעזור לך.
החלטנו לזהות את המנהלות המתאימות ביותר לקחת חלק בכזו קבוצה, ולהפוך ל"יועצות הסתרים" אחת של השנייה.

2 סוגים של מנהלות גיוס
בשנים האחרונות גילינו שקהילת הגיוס מתחלקת לשתי קבוצות של מנהלות (יש גם מספר מנהלים, אבל מאחר והרוב המוחץ נשים – אדבר בלשון נקבה):

הקבוצה הראשונה: מנהלות גיוס שיודעות שאפשר למרות הקשיים להוביל גיוס מעולה ומשקיעות את נשמתן בשיפור ושדרוג התהליך בארגון. אלו, רוצות להיות יותר מקצועיות בתחום, מחפשות לייעל ולהוביל שינויים בגיוס בארגון, קוראות ולומדות מתכנים מקצועיים חדשים, עושות "שמיניות באויר" עד שמשיגות את יעדי הגיוס, בתוך סביבה עסקית שהופכת קשה משנה לשנה (ויש הרבה קשיים מקצועיים – מיד ארחיב עליהם), ובאופן כללי – עובדות מאד קשה כדי להוביל גיוס מעולה.

הקבוצה השנייה: מנהלות שרואות בניהול הגיוס "עוד חלק בתפקיד שחייבים לעשות". הן שאובות לכל כך הרבה נושאים שהגיוס נעשה "תוך כדי תנועה", עומדות ביעדים בדרך כלל, אבל לא מחפשות איך לשפר או לשנות את המצב הקיים. לרוב, הן תחזורנה לאותם כלים שעבדו להן בעבר, לא יתעניינו בשיטות חדשות בגיוס, או בכלים טכנולוגיים. ברוב המקרים, המנהלות הללו איבדו את ההנאה (אם היתה להן) מההובלה וההתעסקות בתחום, והן רוצות לצמצם למינימום את הזמן שנוגעות בו.

בחרנו לעבוד באופן קבוע עם הקבוצה הראשונה:
אם את בקשר איתנו בשנים האחרונות אני מניחה שראית ששמנו לנו כמטרה לתת לכל קהילת הגיוס כלים ליצור גיוס חדשני, מקצועי ויעיל בארגונים בישראל. בשלוש השנים האחרונות עבדנו עם קבוצה של כמה עשרות מנהלות גיוס, והבנו שיש לנו מטרה עוד יותר ממוקדת: לעזור למנהלות מהקבוצה הראשונה, לעשות שינוי משמעותי בארגונים שלהן. לעזור להן להעיז לקחת קדימה, לשנות ולשפר משמעותית את תהליכי הגיוס בארגון.

הבנו, שלא כל מנהלת מתאימה לעבוד איתנו לאורך זמן. מנהלות מהקבוצה השניה, מובילות גיוס אבל לא רואות בהתמקצעות בתחום כמטרה. הן לרוב לא מחפשות רעיונות ועצות מאחרים בתחום, ולא מוכנות לשתף בהתנסויות שלהן. בלמידה מעמיתים זה המפתח:

 1. הנכונות לשתף בהצלחותייך, באותן התנסויות שעבדו טוב ושראוי לשכפל
 2. הרצון להתייעץ, לספה מה הדילמות שמעסיקות אותך ולהיות פתוחה לעצות של אחרים


ביום רביעי, ה 4/7 אנו משיקים את נבחרת הגיוס: קבוצת עמיתים למנהלות גיוס
לאחר כמעט 3 שנים בהן נפגשנו מדי חודש עם קבוצה של מנהלות גיוס לשיתוף בהצלחות, למידה קבוצתית והתייעצות לגבי דילמות, החלטנו לעשות כמה שינויים קטנים במבנה ולהשיק את נבחרת הגיוס. הבנו, שהמפגש הקבוצתי היה עוצמתי ומרתק עבורנו ועבור כל חברות הקבוצה. הבנו גם, שיש לא מעט מנהלות גיוס "מהקבוצה הראשונה", שעושות גיוס מקצועי, רוצות לשתף, ללמוד ולהתייעץ, אבל בגלל ענייני תקציב, לא יכולות להרשות לעצמן לקחת חלק בפעילות.

נבחרת הגיוס נותנת לך כמנהלת גיוס את כל העולמות:

 • קבוצה של עמיתות ועמיתים לניהול הגיוס שנפגשת על בסיס חודשי
 • פורום אינטרנטי להתייעצות במשך כל החודש, לשיתוף במסמכים וכלי עבודה
 • הזדמנות לשאול ולהתייעץ על דילמות מתחום הגיוס
 • במה לשיתוף בסיפורי הצלחה מהשטח, וללמוד מהתהליכים הטובים בארץ
 • עלות השתתפות בתוכנית – סמלית

מבנה המפגשים
ימים: המפגשים יתקיימו בימי רביעי בתחילת כל חודש (פירוט התאריכים בהמשך הדף)
שעות :
9:00-13:00
מקום המפגשים: סמינר אפעל, רמת אפעל, היסמין 1
חניה: ללא תשלום

תוכן המפגשים:
9:00-10:30     פרק א': סיפורי ההצלחה של חברי הקבוצה
10:30-11:00   הפסקה
11:00-12:15   פרק ב': הרצאה מקצועית – מורית רוזן/מרצה אורח
12:15-13:00   פרק ג': שיתוף בדילמות: מאסטרמיינד


פרק א': סיפורי ההצלחה

ארגונים רבים לומדים מטעויות. אנחנו מאמינים בלמידה מהצלחות.
פרק הפתיחה בכל מפגש מוקדש לשיתוף בסיפורי הצלחה – קטנים כגדולים. מצופה ממשתתפות הקבוצה להגיע מדי חודש ולשתף בהצלחות שהיו להן בחודש הקודם.
הצלחות גדולות
– כמו השקת עמוד קריירה חדש, קמפיין חבר מביא חבר או הכשרת מראיינים למנהלים, או הצלחות קטנות – ראיון שפיצח מועמד מורכב, או דיאלוג שיצר התקדמות בעבודה עם עובדת במשבר.
אנו לומדים ביחד מההצלחות המקצועיות והניהוליות, משתפים בדוגמאות השונות ומאפשרים אחת לשניה פשוט להעתיק. ללמוד מה עבד טוב אצל אחת, ולהתאים את אותו כלי/פתרון לארגון של האחרת.

ענבל גושה, מנהלת הגיוס במכבי שירותי בריאות
סיפרה על הכלים המגוונים שהיא קיבלה מהקבוצה ושיתפה בשנה האחרונה:


פרק ב': הרצאה מקצועית

מדי חודש מורית רוזן או מרצים אורחים אחרים ישתפו בתוכן מקצועי חדש. ההרצאות נבנות במיוחד עבור מפגשי הקבוצה, לפי תוכנית שנתית בנויה מראש. בהרצאות עצמן משולבים דיונים קבוצתיים שמאפשרים לשלב את ההתנסות הפרקטית של חברות הקבוצה עם התוכן התיאורטי, וליצור ביחד תהליך למידה מעמיק ויישומי.

אביגיל גודינגר, מנהלת אגף הגיוס של בית התוכנה טלדור, מספרת בכנס הגיוס על השתתפותה בהרצאה של מורית רוזן ושלומית בן דוד, כחברה בקבוצת העמיתים:


תכני ההרצאות המקצועיות במפגשי 2012-13

תאריך נושא ההרצאה במפגש הערות
4 ביולי 2012 חווית מועמד ושימור מועמד
1 באוגוסט 2012 איך למדוד תהליכי גיוס בארגון
5 בספטמבר 2012 מגוון מקורות גיוס:
איך לפתח את ערוצי הגיוס כערוצים לשיווק הארגון
10 באוקטובר 2012 תכנון שנתי בגיוס
7 בנובמבר 2012 גיוס ברשת
5 בדצמבר 2012 איך מגייסים מועמד פאסיבי (איך עושים "הד-הנטינג") הרצאת אורח
2 בינואר 2013 ראיון התנהגותי
6 בפברואר 2013 דיני עבודה הרצאת אורחת
6 במרץ 2013 ניוד פנימי וקידום מתוך הארגון
4 באפריל 2013 קליטת עובד חדש בארגון
1 במאי 2013 מיצוב תחום הגיוס בארגון
5 ביוני 2013 שכר והטבות – והקישור להצעת שכר הרצאת אורח
מנהלות הגיוס בפרטנר, סלקום ופלאפון - בקבוצת העמיתים

מנהלות הגיוס בפרטנר, סלקום ופלאפון - בקבוצת העמיתים בעבר

פרק ג': שיתוף בדילמות: מאסטרמיינד
לעתים קרובות יש לנו רעיון ש"מרגיש לנו בבטן" מצוין, אבל אין לנו מושג אם הוא יעבוד או לא. קבוצת העמיתים היא מעין "חממה" לרעיונות, להתלבטויות משותפות. תהליך ההתייעצות בקבוצה מובנה בתהליך המכונה מאסטרמיינד. בתהליך זה אחת מחברות הקבוצה משתפת בדילמה שמעסיקה אותה, ושאר הקבוצה נרתמת לסייע. התהליך המרתק הזה מאפשר להביא מקרים מורכבים, להתייעץ ולייעץ לאחרים וכמובן ליהנות מהרעיונות והעצות שתשמעו במסגרת התהליך הקבוצתי.


להיות חלק מקבוצה של מנהלות גיוס מובילות, מניעות לשינוי, שכדאי ללמוד מהן ולהכיר אותן – אחת אחת

מנהלות הגיוס שלקחו חלק בקבוצה במהלך 3 השנים האחרונות הן פשוט נשות מקצוע יוצאות דופן. אחת אחת. החיבור ביחד בקבוצה, יוצר קסם עוד יותר גדול. יש שקוראים לזה גשטאלט, כוח הקבוצה, שלם גדול מסך חלקיו… אני יכולה פשוט להגיד שזו הקבוצה שהדהימה אותי כל חודש מחדש, ושמעולם לא יצאתי ממפגש איתה בלי ללמוד ולקבל בחזרה פי כמה וכמה רעיונות, כלים ודוגמאות מאלה שהבאתי לחדר בהרצאותיי המקצועיות.

תוכלו לשמוע מהן ישירות מה הן קיבלו מהחברוּת בקבוצה:

  הנה מה שסיפרה לנו
לימור בן-אבי, מנהלת הגיוס בחברת אלקטרה:

עידית קובליו – מנהלת הגיוס בינת תקשורת


מירב אפיריון – סמנכ"ל משאבי אנוש סטארהום

אורית קורטלר – מנהלת הגיוס קבוצת רדימיקס

איריס אמית מנהלת הגיוס ב EMC

אני יודעת שאת שואלת את עצמך מה גובה ההשקעה, והאם הארגון שלי יאפשר לי להגיע,
במידה ואתאים ובמידה ואתקבל לנבחרת

את תהליך הקבלה לקבוצה מיד אסביר, אך אומר זאת:
אם את אכן מתאימה לקבוצה סגורה זו, שמכילה את הטובות שבטובות בעולם הגיוס, השקעתך היא דמי רצינות בלבד.  אינני מרוויחה אפילו שקל אחד מהפעילות, ואני עושה אותה כדי לקדם את הקהילה שלנו.
בשנה האחרונה עלות ההשתתפות בקבוצה היתה 8,040 ש"ח – (670 ש"ח X 12 חודשים) המשתתפות שלקחו חלק בתוכנית דיווחו על הערך הרב שקיבלו מהקבוצה – פי כמה מהעלות שהשקיעו.
למרות שידענו שיש הצדקה לקחת סכום כזה, וכמובן שיש החזר על העלות למשתתפות, החלטנו שעלות ההשקעה בחברות בקבוצה לא תהיה הקריטריון המשמעותי לבחירה להצטרפות. כלומר, יש לנו דרישות מאד ברורות ממי שתצטרף לקבוצה, ולאלה שיעמדו בקריטריונים הללו, ויביעו עניין, רצינו ממש ליצור מצב בו Money is no object. מצב בו הבחירה אם להצטרף או לא קשורה אך ורק לעמידה בתנאי ההשתתפות, ולרמת המאמץ וההשקעה של כל משתתפת – לרצון שלה להפיק ערך רב, ולהוסיף ערך לאחרות בקבוצה.


דמי הרצינות (לכיסוי עלויות בסיסיות) עומדים על: 777 ש"ח + מע"מ – תשלום חד פעמי, לכל השנה

הסכום הזה בא להגיד שני דברים:
1. הוא משקף אך ורק דמי רצינות. סכום שלא בא ליצור לנו רווח עסקי, אלא אך ורק לכסות את רוב העלויות, ובעיקר – להביע רצינות מצד המשתתפות.
2. 7 נחשב למספר מזל בתרבויות רבות. רצינו להראות שהמזל כבר איתנו. עכשיו נדרשת עבודה ממוקדת ונכונה, עם השותפות הנכונות לקבוצה וההנחיה הממוקדת והמדויקת שלי.

בנוסף למפגשים הפיזיים של הנבחרת אחת לחודש:
חברות הנבחרת תצטרפנה לפורום Google Group של נבחרת הגיוס. בפורום ניתן יהיה לשאול שאלות ולהתייעץ עם כל חברות הקבוצה או לשתף בחומרים מקצועיים.

החברות בקבוצה ללא ספק תחסוך לך ולארגון הרבה כסף ותוסיף לכם ערך רב. החלטנו להציע אותה במחיר שואף לאפס, כדי שגם ארגונים קטנים שתקציב הגיוס בהם לא גדול, יוכלו לאפשר לעצמם לתת לכם להיות חלק מהקבוצה. אבל, מאחר ואני משוכנעת שיש שעדיין לא בטוחים אם יגיעו להחזר אמיתי על ההשקעה שלהם, החלטנו להוסיף עוד כמה בונוסים חשובים:

 • ערכת הקורס: סודות גיוס עובדים דרך חבר מביא חבר – שווי הערכה 570 ש"ח

הערכה כוללת:

 • מצגת ההדרכה ב- DVD לצפייה במחשב (שעתיים של הדרכה)
 • 2 CD אודיו להאזנה להדרכה ב MP3 (דיסק המאפשר להקשיב ברכב)
 • חוברת לימוד הכוללת את שקפי ההדרכה
 • חוברת תמלול ההדרכה המלאה

בעלי הערכה מדווחים על עלייה משמעותית באחוזי הגיוס דרך חבר מביא חבר תוך מספר שבועות מרגע תחילת הפעילות הארגונית על פי הרעיונות שקיבלו דרך ההאזנה להדרכה.

ועוד הטבות והנחות:

 • הנחה קבועה של 15% על ההשתתפות בסדנאות HRD (החיצוניות) השונות
 • הנחה של 10% על סדנאות פנימיות בארגון (הדרכות למנהלים ולאנשי משאבי אנוש)
 • גישה ראשונה לכל ההטבות וההנחות על מגוון פעילויות HRD

..
100% אחריות על שביעות רצונך

במידה ולאחר חודשיים מלאים של חברות בנבחרת, תחליטי מכל סיבה שהיא, שהתוכנית לא מתאימה לך תוכלי לפרוש ולקבל החזר מלא של תשלום החברות. למרות ההחזר, תוכלי לשמור את ערכת "חבר מביא חבר" אצלך. מה יכול להיות יותר טוב מזה? עם האחריות המלאה שלי – יש לך רק מה להרוויח, ומאומה להפסיד, כל הסיכון – עלי!


המשימה הקשה שלנו: לבחור את משתתפות (ומשתתפי) הקבוצה. איך נבחר?
תנאי בסיסי הוא הגדרת התפקיד:

יתקבלו לנבחרת רק מנהלות (ומנהלי) גיוס, שמובילות את התחום בארגון, אחראיות על אסטרטגיית הגיוס, תקציב הגיוס ואחראיות לקשר הישיר עם המנהלים המגייסים.

מה תתבקשי לעשות בטופס הגשת המועמדות:
בהגשת המועמדות נבקש ממך לספר על תהליכים מוצלחים בגיוס בהם תוכלי לשתף את הקבוצה, ועל דילמות שהיית רוצה לשתף בהן. אנחנו כבר שואלות אותך את השאלות הללו, כי זה התנאי המקדים שלנו: היכולת לזהות ולשתף בתהליכים או אירועים מוצלחים, שאחרים יכולים ללמוד מהם, והמוכנות לשאול שאלות. התנאים שנדרוש הם:

 • חברה בנבחרת מתחייבת לשתף את חברי הקבוצה האחרים בתהליכי הגיוס המוצלחים שלה בארגון – תהליכים גדולים או קטנים, שניתן ללמוד מהם, בדוגמאות קונקרטיות ושיטות עבודה אפקטיביות.
 • חברה בנבחרת מתחייבת לשתף בדילמות עמן היא מתמודדת בניהול הגיוס בארגון
 • כמובן שחברה בנבחרת מתחייבת לשמור על סודיות המידע אליו היא נחשפת במהלך התוכנית השנתית.

מחוייבות שלך (ושל הארגון) לשנה של פעילות:

 • חברה בנבחרת תשתתף ב 10 מתוך 12 מפגשים לפחות. מי שתחסיר יותר משני מפגשים לא תוכל להמשיך כחברה בנבחרת.
 • חברות הנבחרת יתחייבו לחברות של 12 חודשים בתוכנית (הן אישית או מחליפ/ה קבועה מהארגון)

המלחמה על המקומות הפנויים:
קודם כל, נקבל רק חברות נבחרת שיגישו את טופס ההרשמה המלא, ויעמדו בקריטריונים לקבלה של HRD.
חשוב לנו שתדעו, שהחלטנו להגביל את גודל הקבוצה ל-40 משתתפות.
חלק מהמקומות כבר נתפסו על ידי בוגרות התוכנית, ומאחר ואנחנו שולחים את הדיוור למאות מנהלות גיוס, וההצעה כל כך אטרקטיבית (עלות שואפת לאפס, לתוכנית שנותנת ערך אדיר), ברור לנו שיהיו יותר מתעניינות ומתעניינים מאשר נוכל לאשר. לכן הגדרנו לוחות זמנים צפופים, ולכן אנחנו לא מתחייבות לקבל כל מנהלת גיוס שתגיש מועמדותה. המיון והקבלה יתבצעו על ידי ועל ידי שלומית בן-דוד לפי שיקול דעתנו המקצועי ובהתאם לקריטריונים המפורטים.


הנה תשובות לשאלות נפוצות שנשאלנו על הנבחרת

מאיזה סוג ארגונים יהיו רוב המשתתפות בקבוצה
?
בקבוצה בעבר השתתפו מנהלות גיוס ומשאבי אנוש ממגון רחב של ארגונים – תקשורת, תעשיית מזון, כספים וביטוח, ייצור, היי-טק ועוד. החלטנו להרחיב את הקבוצה כדי לגוון אותה, ולאפשר לחברותיה לקבל יותר רעיונות יצירתיים, ולא פחות חשוב – רעיונות שהמנהלים שלכם עדיין לא נחשפו אליהם. כלומר – נשאף שהמשתתפות בקבוצה יגיעו ממגוון גדול ככל האפשר של ארגונים ותעשיות.
הסיבה היא, שכשאתם מנסים לפרוץ דרך כארגון מוביל, להביא רעיונות חדשים, מאד קשה להוכיח שהם יכולים להצליח. היכרות עם ארגונים אחרים בהם הרעיון הצליח, יכול לסייע לכם משמעותית לקדם את הרעיון בארגון, גם אם הוא עבד טוב בארגון מתעשייה שונה. בתעשייה שונה, תזהו לעתים קרובות רעיונות שעדיין לא נוסו בתעשייה שלכם, ודוקא אצלכם יהיו חדשניים ומפתיעים.


האם זה יהיה עוד אחד מאותם מפגשים שסתם יושבים ומקשקשים?
קבוצת העמיתים נפגשה בשנתיים וחצי האחרונות ועבדה בפורמט דומה מאד לזה של נבחרת הגיוס, ועולה בבירור מעדויות המשתתפות בקבוצה, שהמפגשים היו בעלי ערך עצום. המפגשים מובנים וכוללים 3 חלקים שמנוהלים בצורה מסודרת – דיווחי הצלחות; הרצאה מקצועית; ומאסטרמיינד. המטרה היא לתת לכם בכל מפגש כלים ורעיונות פרקטיים, ולגעת בנושאים שמטרידים ומעסיקים אתכן כמנהלות גיוס בארגון. פרט לחצי שעה של הפסקה, כיבוד וזמן לנטוורקינג (שהוא חשוב בפני עצמו לדעתנו), שאר המפגש ממוקד ומובנה לחלוטין.
אם אני לא מנהלת גיוס?
הקבוצה מיועדת למנהלות ומנהלי גיוס המובילים את התחום בארגון. לצערנו לא נוכל לאפשר השתתפות למי שאינו בתפקיד של המוביל את התחום בארגון.


איך אני יכולה להבטיח את השמירה על הסודיות ושלא יגנבו לי רעיונות
כל חברות הקבוצה חותמות כבר בשלב הגשת המועמדות, על טופס סודיות שמבטיח לא להעביר הלאה מידע על ארגון שנחשף בנבחרת. במשך יותר משנתיים שהקבוצה הנוכחית פועלת, ועשרות ארגונים שהשתתפו בה (לעתים גם ארגונים מתחרים), לא אירע מקרה של שימוש בלתי ראוי או של הפרת הסודיות. מצד שני, ההתחייבות של כל חברת נבחרת היא לשמור על פרטיות הארגונים האחרים, אבל לשתף בצורה פתוחה ברעיונות שאחרים יכולים לאמץ. לדוגמא – אפשר לספר "שמעתי על רעיון חדש למקור גיוס" ולא להגיד "חברת X מגייסת מאותו מקור".
מניסיוננו גילינו שלא מספיק שיהיה לארגון זה או אחר רעיון. הרעיון לבד – לא מספיק כדי שיווצר שינוי. השינוי נוצר שכאת מביאה רעיון וגם דוחפת ליישומו. את זה מאד קשה "לגנוב". ועדיין, אם יש לך רעיון שחשוב לך לנסות אותו קודם, בלי שייחשף למתחרים – אין כל מניעה כמובן. אבל, נזמין אותך לשתף ברעיונות אחרים, בדברים שעשית בעבר או ברעיונות שעולים ואין לך חשש שיעברו הלאה, ובנקודה שתרגישי נוח לשתף – לשתף גם בחדשים.

על ההכשרה של מורית לניהול תהליך כזה
מורית רוזן, מנכ"ל HRD היא יועצת ארגונית בכירה ומנחת קבוצת מוסמכת. מורית הוכשרה בהנחיית קבוצות במכון להכשרת מנחי קבוצות בירושלים, והיא הנחתה את קבוצת העמיתים בשנתיים וחצי האחרונות, והיא מלווה עשרות ארגונים ומאות אנשי גיוס בעיצוב, ניהול ושיפור תהליכי גיוס עובדים בארגונים מכל תחומי התעשייה במשק בישראל.


מה לעשות אם יש לי עוד שאלות?

נשמח אם תיצרו עמנו קשר בטלפון: 076-5452640 (דניאל)
או בדוא"ל: info@hrd.co.il

 

* העמוד מנוסח בלשון נקבה אך מיועד גם למנהלי גיוס

Share

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share