לא רוצה להיות "נחמדה"

אחרי כמה שנים בהן בעיקר כתבתי פוסטים, החלטתי לצעוד בעקבות אחותי האהובה והמוכשרת ובעקבות המלצות צוות יוג'ימדיה – אלופי יצירת המדיה בוידאו לאינטרנט, חברינו הטובים ג'יוואן ויואב, ולצרף מדי פעם גם פוסטים בוידאו.

והנה הפוסט הראשון שהסתובב לי בראש הרבה זמן – הסברתי בסרטון למה אני חושבת שמגייס/ת לא צריכ/ה להיות נחמד/ה – אפילו אם "לא נעים" לה. מאד אשמח לתגובותיכם – כאן בבלוג בתגובות למטה (גם בכלל תגובות למעבר לוידאו… מה דעתכם?).

אם אתם מקבלים את הבלוג בדוא"ל או ב RSS תצטרכו ללחוץ על הקישור לפוסט המקורי באתר כדי לראות את הסרטון המלא (7 דקות בלבד)

Share

8 תגובות על לא רוצה להיות "נחמדה"

 1. עמרי

  מורית,
  תתחדשי על הוידאו הראשון!
  נראה מצויין!

 2. שירלי אביבי

  הי מורית,

  ראשית יופי של פוסט – מעניין וממוקד.
  שנית, לגבי התוכן של הדברים – מסכימה איתך לגמרי לגבי המקרים הללו, אם כי בפועל זה לא תמיד כל כך פשוט. אחרי הכול מדובר באנשים, גם אם הסיטואציה היא של ראיון עבודה, ואנשים, מה לעשות – לא תמיד פועלים באופן צפוי או בהתאם למודלים וסכמות שאנחנו קובעים מראש. לכן חשוב שלמראיין תהיה אג'נדה ברורה לגבי מבנה הראיון, אבל צריך גם לזרום לפעמים עם סיטואציות לא בשביל שהמרואיין ישתלט על הראיון אלא בשביל לתת למרואיין מקום לביטוי גם אם זה לא בדיוק לפי האג'נדה שלנו. זה יכול להוציא דברים שלא ראינו קודם, ואם נהיה כל הזמן מרוכזים בלשלוט בראיון או בלחפש סיבות תומכות להחלטה השלילית שכבר קיבלנו, אולי נפספס איכויות במועמד שלא הופיעו בהתחלה.

 3. מורית

  תודה עמרי!

  הי שירלי,
  אכן לא פשוט.
  אני חושבת שמראיין צריך להגיע עם אג'נדה מאד ברורה ולנהל את הראיון מתוך מטרה ממוקדת מאד.
  לצערי, ברוב המקרים שאני רואה שהמרואיין לוקח לכיוונים שלו, זה גורם ישירות לנו כמראיינים להיות מוטים ולפספס נקודות. המשמעות לדעתי היא שאולי נגלה איכויות שלא חשבנו עליהן, אבל את הנקודות שהגדרנו לעצמנו כקריטיות – איבדנו.
  אני מסכימה איתך שצריך להיזהר לא להיות מקובעים, להיות קשובים למועמד, אבל לדעתי לא על חשבון הקשב לעצמנו ולמוקדים שהגדרנו לנו מראש…
  תודה על הביקור והתגובה! טוב לשמוע ממך!

 4. קרן הלפרין

  דרך אגב נושא מאוד מעניין…
  אין ספק שכל מראיין צריך לשאול את עצמו למה חשוב לו להיות נחמד מה הוא מרוויח ומה מפסיד?
  לשמחתי אני באופן אישי התמודדתי עם השאלה הזו והיום אני הרבה יותר לא נחמדה (תודה לאל!)

  מהנושא הזה אפשר להמשיך ולפתח על הדיאלוג בכלל עם המרואיין ואיך הוא מלמד אותנו על חולשותינו וחוזקותינו כמראיינים/מאבחנים ודרך זה לצמוח ולהשתכלל…

  בהצלחה ויום נפלא!

 5. אדוה תלם

  הי מורית,

  תודה על הפוסט, כמו תמיד ממוקד, ממצה, מעניין. מסכימה עם כל מילה. אנחנו כמגייסים חייבים להיות "נחמדים" גם כלפי עצמנו, ובזבוז זמננו עולה ביוקר לנו באופן אישי, וגם לחברה משעסיקה אותנו. כן חשוב להקפיד לעשות כל מהלך מתוך התחשבות ואז התנהגותינו לא תתפרש כחוסר נחמדות, אלא כמקצועיות.
  המלצה נוספת מניסיון – בעת קיום ראיון משותף עם מנהל מהחברה – מומלץ לערוך לפני כן תאום ציפיות ולתאם עמדות גם לגבי מקרים בהם אנו עלולים להגיע למסקנה מהירה שהמועמד אינו מתאים, ונרצה לסיים ראיון לאחר זמן קצר…גם כדי לא לקטוע את הראיון במידה והמנהל המצטרף התרשם אחרת מאיתנו, וגם כדי לא להשאיר אותו "בהלם" במידה והחלטנו לשקף אי התאמה כבר בשלב זה – פנים מול פנים…

 6. הילה

  הי מורית.
  תתחדשי על הוולוג שלך .
  כל הכבוד!!!
  כן ירבו.

  את מעבירה תחושה מאד אמינה, אישית.
  כיף ללמוד ממך.

  הילה

 7. טלי גרוה

  הטיפים שלך מאד עוזרים. נשמח לקבל עוד כאלה.

 8. מורית

  תודה טלי! טוב לשמוע ממך 🙂
  מורית

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share