גיוס סלולרי Mobile Recruiting

אחת ההרצאות המעניינות ביותר היתה של כריס הויט: Chris Hoyt המכנה את עצמו TheRecruiter Guy, בתפקידו: AT&T Associate Director – Talent Attraction.

ההרצאה שלו היתה: OMG Mobile Recruiting (בתרגום חופשי – אלוהים ישמור! גיוס סלולרי). ואכן, במבט ראשון, ההרגשה היתה שאני יושבת בחדר שמדבר על משהו שייקח לנו עוד כמה שנים עד שנאמץ בישראל, אבל תוך כדי ההרצאה, והמחשבות על כניסת ה iPhone לישראל הבנתי שאנחנו מדברים על משהו שממש יגיע תוך זמן קצר.

כריס נתן מגוון דוגמאות לקמפיינים בהם ביקשו מאנשים להירשם לקבל עדכונים סלולריים לגבי תפקידים בתחום מסויים ב AT&T או לחליפין תפקידים באזור מסויים בארה"ב. השיטה מאד דומה לכל היישומים שאנחנו מכירים טוב מ"הישרדות" או "כוכב נולד" – שולחים SMS ונרשמים לרשימה, ואז מעדכנים את אלה שנרשמו בעדכונים לגבי המשרות שהם ציינו שמעניינות אותם. התהליך הזה חייב להיות מחובר לבניית תוכן מותאם לגלישה בסלולר, וגם שם יכולה להיות התאמה ל iphone או למכשירים אחרים.

החלק המרתק היה הסטטיסטיקה והעלויות: 94% ממקבלי SMS פותחים אותו. אחוז מטורף מול האחוז של המיילים.

כריס הציג את מספר נתונים במטרה לנפץ את המיתוסים שיש לנו על הטלפון הסלולרי. המיתוס הראשון היה שהטלפון הסלולרי הוא סתם להיט עכשווי, "hype", שיעבור. הוא מדבר על הסלולר כ Extension of ourselves. תחשבו על מה 3 הדברים שאתם תמיד לוקחים איתכם מהבית: כסף, מפתח, סלולרי…

העובדה השנייה שכריס הציג (מתוך סקר נילסן): באוכלוסיית המבוגרים בגילאי 25-44, השימוש בהודעות טקסט עולה על השימוש בטלפון הסלולרי לשיחות.

עוד סטטיסטיקות: אנשים שקיבלו מ At&t פרסום של מידע על משרות דרך סלולר נכנסו ל-2 עמודים יותר מאחרים, ונשארו בהם יותר זמן. זמן שווה כסף שווה יותר מועמדים. להזמנה נכנסו (אם אני לא טועה באחוזים) 40%, ומהם 83% הגישו קורות חיים! אחוזים מ-ט-ו-ר-פ-י-ם מול קמפיינים אחרים שאני מכירה ושאחרים בחדר סיפרו עליהם.

בקיצור, ביקשתי מכריס לתת את הטיפים למגייסים בישראל – איך מתחילים עם זה… מה לעשות אם אנחנו רוצים להתחיל לחשוב על גיוס סלולרי בארגון. מוזמנים לשמוע את התגובה שלו

מאד אשמח לתגובות שלכם – אם אתם חושבים שזה משהו ישים אצלכם בארגון כרגע, ועוד יותר – האם אי פעם סימסתם למועמדים? עשיתם קמפיין סלולרי???

והבונוס: לכריס יש חולצה "סלולרית" היא משתנה ומאירה כשהוא מתקרב לרשת האינטרנט

Share

2 תגובות על גיוס סלולרי Mobile Recruiting

 1. שלומית

  היי מורית ,
  הרעיון פשוט ענק !
  נראה לי כי אנחנו כחברה שמתעסקת בפיתוח לסלולרי צריכים להיות בין הראשונים לשימוש בפלטפורמה !
  שלומית
  נ.ב פוסט נחתך לפני סוף המשפטים האם זו בעיה אצלי או בפרסום ?

 2. מורית

  הי שלומית
  נשמע מעולה – אם תרצי עוד טיפים ופידבקים אשמח לשוחח

  אם יש לך אקספלורר 6 זו כנראה הבעיה, יש תקלה בצפייה בו לצערי, וכבר אין תמיכה טכנית לזה.
  אם זו לא הבעיה, שלחי לי למייל את תמונת המסך ואעביר למי שיכול לסייע לי morit@hrd.co.il
  בהצלחה!
  מורית

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share