פחות 22 קילו

קשה לי להאמין שזאת אני כשאני מסתכלת בתמונות, אבל ב 6.5 חודשים האחרונים ירדתי 22 קילו.

רציתי לספר על מה עזר לי לעשות את זה, אבל היה לי חשוב להתחיל בתמונות "לפני ואחרי".

לפני 2 - Before

לפני - before

האמת היא שהתלבטתי אם לשים תמונה אחת או שתיים. היה לי כל כך קשה למצוא תמונה מ"לפני" שעד שכבר מצאתי, שמתי את שתיהן… אני לא נוהגת להצטלם כבר הרבה שנים. את התמונה התחתונה צילמו אותי בזמן פעילות עם קבוצה בלי שידעתי. את העליונה צילמו הילדים שנורא רצו לצלם אותי בטיול (עמק האלה, גבעת התורמוסים).

זה די היכה בי כשחיפשתי את התמונות – פשוט אין לי תמונות של כל הגוף מהשנים האחרונות… תמיד אחד הילדים שם כדי להסתיר אותי.

אחרי - after

אחרי - after

after2

after2

אלו תמונות עדכניות – יומולדת של הבת הגדולה שלנו מיום שישי האחרון והרצאתי בכנס "תאוצה עסקית" של הרדוף בנובמבר. האמת היא שגם שם, אם אחי היקר לא היה נעמד מולי עם מצלמה (בשני המקרים), לא הייתי מצטלמת. עדיין לא רגילה להרגיש בנוח מול המצלמה.

אז מה זה אומר על הבטחון העצמי שלי?

טוב, אם נפגשנו, גם לפני חצי שנה ושנה, בטח שמת לב שאין לי הרבה בעיות עם הבטחון העצמי. בהזדמנות אני אספר על המהפך שעברתי עם עצמי בגיל 14. אבל לשמחתי הגדולה, המשקל והקשיים שהוא מביא לחיים במקום החברתי ובבטחון העצמי, די דילגו עלי. מגיל 14 – שנת המהפך שלי, תמיד היו לי חברים והרגשתי טוב, גם כשהגעתי למשקל … עצום. כלומר – הרגשתי טוב חברתית. אף פעם לא הרגשתי טוב מבחינת המשקל שלי. אני עדיין לא, אבל אני יודעת שעד גיל 40 (עוד שנה בדיוק) אני ארגיש הרבה יותר טוב, כי אני בתהליך.

אז מה קרה?

יכול להיות שקראתם על הקבוצה שהצטרפנו אליה ביוני השנה – הרדוף ליווי עסקי. אני לא רוצה לדבר על הרדוף ועל התהליך המרתק (עבורנו) שאנחנו עוברים שם עם העסק. רק לספר שבכנס בתחילת יוני 09 הבנתי שאני רוצה להצטרף לקבוצה של עמיתים שתלווה אותי בעסק, אבל במקביל ידעתי שזו גם ההזדמנות שלי לטפל במשקל. הרגשתי שיש לי במקביל שתי משימות שאני חייבת להתגייס אליהן: חיזוק העסק ומיצובו וירידה דרסטית במשקל. בגיל 38.5 החלטתי שעד גיל 40 אני רוצה להגיע לאיזון בריא בשתי המשימות.

לטיפול בעסק – הצטרפנו להרדוף ואנחנו שם עד עכשיו. קבוצת עמיתים, בעלי עסקים קטנים כמונו, שלומדים מאמיר הרדוף (והרבה גם אחד מהשני) איך להצמיח את העסקים שלנו, איך לתת שירות טוב יותר ללקוחות.

לטיפול בעצמי הצטרפתי לקבוצה – שומרי משקל.

אני לא רוצה לדבר על השיטה, אני יודעת שיש כאלה שהם בעד ויש כאלה שנגד.

יודעת רק להגיד שבשבילי זה עבד.

כוח הקבוצה

הצטרפתי לקבוצה מקסימה, מדריכה מלווה (ומשקל). קיבלתי שיטה לשמור את עצמי בתלם, קבוצת חברות שאני נפגשת איתן ומתלבטת ושומעת, קבוצה שמפרגנת לי על כל קילו ועל כל 100 גרם (יש הרבה שבועות של 100 גרם… מאד מתסכלים) וזה עבד. זה כל מה שהייתי צריכה מסתבר.

כתבתי כבר בפוסט קודם על כוח הקבוצה, על ההבנה שלי לגבי עצמי קודם כל, שקבוצות עוזרות לי לחשוב, להתקדם, להציב לעצמי יעדים ולהשיג אותם. הקבוצה נתנה את הכוח לשבועות הקשים שפתאום הצלחתי להתמקד יותר ולרדת קילו וחצי או שניים.

הקבוצה ואני

למרות שבמקומות אחרים בחיים שלי אני בד"כ זו שלא שותקת (יש יגידו לא סותמת את הפה), שתמיד יש לה מה להגיד, דוקא בשומרי משקל, אני לא הדברנית הראשית. אני שם, מקשקשת עם כמה חברות שהכרתי קודם, ואחרות שהכרתי דרכן במשך החודשים האחרונים. משתפת בשיטות שעוזרות לי, שומעת על שיטות וקשיים של אחרות. מעניין לראות איך בכל קבוצה יוצא ממני משהו אחר, וההשפעה של אחרים עלי, ושלי על אחרים, משתנה.

מה שלא משתנה עבורי זו האנרגיה שהקבוצה נותנת לי כדי להתמקד ביעדים שהגדרתי לי.

הגדרתי לי יעד להגיע למשקל "כבוד" (טרמינולוגיה של שומרי משקל בשביל "משקל מתאים לגובה לפי מחשבון BMI. משקל שמי שמגיע/ה אליו יכול/ה להפסיק לשלם ולהמשיך להגיע לפגישות), עד גיל 40. נשארה שנה פחות צ'ופצ'יק ובערך עוד 20 קילו.

החשוב בשבילי עם עצמי הוא להשאיר את עצמי בתוך קבוצה שמלווה אותי בתוך התהליך ושאני יכולה לדבר בה על מה שעובר עלי, או לשמוע אחרים שעוברים תהליך דומה. היה לי ברור שלמרות שיש לי קבוצה מדהימה ב"הרדוף", היא תעזור לי בעסק, אבל היא לא המקום לתהליך האישי שלי עם הירידה במשקל.

איך כל זה קשור לגיוס עובדים?

התהליך המקביל הזה – הירידה במשקל והקידום של העסק, שניהם בעזרת קבוצות מלוות, הובילו אותי לבחון לעומק אם קבוצה תתאים לצרכים שעולים מקרב המגייסים שאנחנו בקשר איתם. גיליתי ששוב ושוב מגייסים ומגייסות דיברו איתנו על הבדידות בתפקיד. על שאלות שהם מתלבטים איתם ואין בעצם את מי לשאול כי הם לבד בארגון בפונקציה.

בסקר האחרון ששלחנו ובדקנו מה ירצו מגייסות ומגייסים לקבל מאיתנו, רבים הוסיפו הערות פתוחות לגבי קבוצת עמיתים וקבוצת תמיכה, שיסייעו להם בהתלבטויות, שאלות והגדרת תהליכי עבודה. הרבה מדווחים על תחושה של "להמציא את הגלגל" – למרות שהם יודעים שיש אחרים שעשו את אותם דברים בדיוק בעבר, אבל אין להם איך להגיע לאותם אנשים או לאותו ידע.

כשראיתי את כל זה הבנתי שבאמת מה שחסר פה זו קבוצת עמיתים.

סיפרו לי על קבוצות שרצות ברשת – פורומים שונים של מנהלות ומנהלי משאבי אנוש שמתכתבים ומתייעצים על סוגיות שונות, ביניהן גיוס עובדים. אמרו שהדבר החסר ביותר הוא קבוצה שתיפגש פנים אל פנים.

מקום שאפשר להתייעץ בו על העבודה עם מנהלים מגייסים, איפה מוצאים עובדים לתפקידים ספציפיים, איזה לוח דרושים טוב יותר, איזו חברת השמה יעילה יותר, איך להיערך להקמת מפעל חדש בדרום. הרבה שאלות, וכרגע – אין את מי לשאול באמת.

החלטתי להקים קבוצה – כמו שיש לי בהרדוף ובשומרי משקל, עבור מנהלות ומנהלי גיוס. קבוצה שתעזור להם להוביל את תהליכי הגיוס בארגונים שלהם. למרות שכל אחד מגיע מארגון אחר, יש כל כך הרבה דומה בהתמודדויות שלהם ביום יום. אני יודעת שיש כל כך הרבה ידע שמסתובב, ובהיעדר מסגרת – נשאר אצל כל אחת ואחד מהם בנפרד. צריך קבוצה שתחבר אותם ביחד.

קבוצת העמיתים למנהלות ומנהלי גיוס

הקבוצה שלנו תיפתח במפגש היכרות ב 3-2-2010. בין 8:30-13:30 בסמינר אפעל – רמת אפעל.

זה גם יהיה היום הקבוע לפגישות שלנו – ימי רביעי, בתחילת כל חודש (חוץ ממרץ ויוני 2010, שם זה יהיה יום רביעי השני בחודש).

בקבוצה אביא בכל חודש הרצאה חדשה על תחום הגיוס, נשתף בהצלחות מקצועיות של חברי וחברות הקבוצה ונתייעץ בתהליך מובנה של Mastermind כדי לחקור לעומק סוגיות מקצועיות איתן מתודדים/ות המשתתפים/ות בקבוצה.

בשבועיים הראשונים להרשמה לקבוצה כבר נרשמו יותר מ-35 מתעניינים בקבוצה, ואני בטוחה שיגיעו עוד. זו קבוצה נהדרת של מנהלות ומנהלי גיוס ומשאבי אנוש שאפשר איתם לעשות תהליכי עומק מרתקים בתחום הגיוס. כבר ממש קשה לי לחכות…

מעניין אותך להצטרף? כל הפרטים כאן:

http://bit.ly/RecruitingMgrs

****************************

רוצים לדעת מתי מתפרסמים פה פוסטים?

הרשמו לעדכונים באימייל או ב-RSS. לא מכירים RSS? הנה הסבר.

Share

11 תגובות על פחות 22 קילו

 1. שלומית

  היי מורית ,
  מתחברת לכל מילה בעניין הירידה במשקל , הקשר לבטחון העצמי , הגיל (אני כבר עברתי בשנה את ה 40 )וכן גם הקשר למקצוע /מקצועיות וגיוס .
  כל הכבוד על החשיפה וברוכה הבאה למלחמת השמירה …… זה הרבה יותר קשה .
  שלומית

 2. גלי איילנד

  היי מורית,
  כל הכבוד על הירידה במשקל ועל העלייה בעולם המקצועי 🙂 כמו תמיד תענוג לקרוא את פרי עטך / מקלדתך.
  גלי איילנד

 3. מורית

  שלומית – תודה יקירתי! את בהחלט מישהי שאני לומדת ממנה בעניין הזה…

  תודה גלי! כייף שאת מבקרת
  מחמיא ומפרגן שאת נהנית לקרוא 🙂

 4. זהר אוריין

  מורית את פשוט מדהימה . קפצתי לביקור בבלוג שלך כי אני רוצה למשוך לינק לפוסט שלך על האווטר בפוסט חדש שאני כותבת .

  ונחשפתי לתוכן החדש שלך …

  אין עליך מראה לכל העולם איך שיתוף, נגישות והקשרים מולטי דיסציפלינריים עושים את ההבדל …

  תמשיכי .

 5. מורית

  תודה זהר יקירה,
  כייף שאת מבקרת – תמיד, מחכה לפוסט החדש שלך… 🙂
  מורית

 6. שירה

  וויתי, כל כך נהנתי לקרוא את הפוסט ואני כל כך גאה בך ומעריצה אותך על כל השינויים שאת עושה.
  את נראית נהדר , והתמונות של לפני רק ממחישות את זה…
  אין עליך אחותי
  שירה

 7. אפרת אגסי

  הי מורית,

  כול הכבוד. גם אני עברתי תהליך דומה לפני כשנה וחצי ואני מאוד מזדהה איתך.

  שמירה על משקל זה מאבק תמידי ואתגר יומיומי.

  אפרת

 8. mastergate

  את פשוט אשה מדהימה !

 9. נילי דור האלה

  מורית היקרה
  בסוף זה קרה פיניתי זמן במיוחד לקרוא. ראשית קבלי ח"ח (חיבוק חזק) על הדרך המדהימה שאת עושה. אני מאמינה שבחיים הכל מחובר להכל. ולכן זה נפלא לראות את החיבורים שאת עושה. הירידה במשקל…תביא עלייה ביצרנות ובהכנסות של העסק שלכם שכבר בהצלחה. את כבר בהצלחה.
  מאחלת לך שתהני מכל הדרך להשגת האיזון בחיים.
  אוהבת אותך מאד
  נילי דור האלה

 10. לוחות

  את פשוט דוגמא לנשים כמוני מעריצה את השינויים שהכנסת לחייך …. (-:

 11. רחל נמרון

  היי מורית
  רק השבוע נפגשנו בפעם הראשונה בסדנא למנהלים וכבר אני מרגישה כי הערך שאת מעניקה לי באופן אישי הוא עצום ואין לי ספק שהערך שקיבלו המנהלים המראיינים יביא תוצאות אפקטיביות לגיוס בארגון. גם אני אומרת שאני רוצה להתמודד עם נושא המשקל שמלווה את חיי ונרשמתי לשומרי משקל. מפתיע אותי הדימיוןגם בתחום הזה "אחותי" שלמרות היותי דומננטית בקבוצות אחרות, בקבוצה זו איני פוצה פה (אכן בכל קבוצה אנחנו מופיעים אחרת), שמחה בשבילך שעלית על המסלול ואין ספק שהבלוג שלך מעורר השראה וגורם לי להאמין שגם בשבילי זה אפשרי (אני נמצאת כרגע בביצת היאוש ע"פ מסלול שומרי משקל)
  רחל

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share