לא רלוונטי

cc: fickr - vernhart

cc: fickr - vernhart

רוב המידע סביבנו הוא באמת לא רלוונטי

רובנו עסוקים הרבה שעות ביום בהדיפה של מידע מעמיס ומיותר, ובחיפוש של המידע הממוקד והמתאים. זה מתחיל בכמות אדירה של מיילים שזורמים ללא הפסקה לתוך תיבת הדואר שלך, ממשיך בערב בטלויזיה בחדשות או בתוכניות בידור שונות, עובר לעיתונים, לספרים – מידע מציף אותנו מכל כיוון.

אני משוכנעת שגם לך קרה שישבת בהרצאה או קראת מאמר ואמרת לעצמך "אה, זה לא רלוונטי לגבינו".

השבוע היו לי כמה שיחות על רלוונטיות: עד כמה הרצאה ספציפית, מאמר או דיון רלוונטיים למישהו שלא מגיע ב-ד-י-ו-ק מאותה דיסציפלינה.

אין 100% התאמה – וגם לא צריכה להיות

בשנה האחרונה הצפתי את עצמי במידע, וגיליתי משהו מאד חשוב בעניין הרלוונטיות: לא צריך לחפש 100% התאמה.

מאז יוני אנחנו לוקחים חלק בתוכנית השנתית של אמיר הרדוף לליווי עסקי, ובמסגרת התוכנית אנחנו משרים את עצמנו בידע. כלומר – קוראים המון, מאזינים להרבה הרצאות מוקלטות של אמיר ושל אחרים, נפגשים עם בעלי עסקים אחרים. במקביל אנחנו משרים את עצמנו בידע בתחום הגיוס: קוראים עשרות בלוגים בשבוע, מאמרים חדשים, שומעים הרצאות אינטרנטיות (באנגלית בלילות)… כמו שאמרתי – מציפים את עצמנו במידע.

הדרך בעזרתה אנחנו מצליחים להכיל את כל זה היא לזהות בכל פיסת מידע את אותה נקודה קטנה שקשורה אליי, ומשם "מתגלגלים". מפתחים את הרעיון או הכלי כך שיתאים לנו. כך יש לנו כל הזמן עושר של רעיונות חדשים מצד אחד, ומצד שני השקעת אנרגיה רק באלה ש"נתפסים ברשת", שמזוהים ככאלה ששווה שנשקיע בהם ונפתח אותם כך שיתאימו לנו. מתוך 100% מהתכנים שקוראים/שומעים/רואים, אנחנו מגדירים אולי 5% כ"רלוונטיים להטמעה ויישום כרגע".

אולי כאן חלק מכם אומרים – אז היה עדיף שמראש תחשפו את עצמכם לפחות תכנים כדי שהיחס הזה של 1:0.05 ייגדל קצת. למה להיחשף לכל כך הרבה מידע מיותר?

המצב הוא שאם הייתי נחשפת לחצי מהתוכן הייתי מגיעה ביחס ישר רק לחצי מהרעיונות ומהכלים החדשים: המיומנות שאני מתאמצת כל הזמן לפתח היא יכולת סינון הדברים החשובים ("הרלוונטיים") מתוך עושר המידע העצום.

איך זה קשור לגיוס עובדים?

יש בתקופה הקרובה הזדמנות נהדרת לכל מי שעוסק בגיוס עובדים להשרות את עצמו או עצמה בידע מקצועי בתחום: כנס מקורות הגיוס. לדעתי מכל הרצאה יש עושר עצום של רעיונות שאפשר לקחת, "לשחק איתם" וליישם בארגון. עדיין, אני שומעת מלא מעט מגייסים ש"הכנס לא רלוונטי" לגביהם.

רציתי לספר קצת על חלק מההרצאות כדי לעזור לכם להרגיש עד כמה הן רלוונטיות אליכם (אני – דרך אגב, בעיקר מוצאת את עצמי מתוסכלת מזה שאני לא יכולה להיות בכולן בו זמנית כי כל אחת ואחת מההרצאות מושכת אותי…).

הרצאת הפתיחה: סמנכ"ל משאבי אנוש של חברת קסטרו – אילי זינגר, תספר על מקום הגיוס בחברה במעבר מעסק קטן למותג מוביל.

יש לנו בהרצאה הזו הזדמנות פז ללוות את תהליך ההתפתחות של חברת ענק בינלאומית, שהתחילה כחנות קטנה שכונתית. אילי זינגר תרחיב על השתנות פרופיל האנשים שהחברה גייסה בכל שלב ובהתאם איך מערך הגיוס ומשאבי האנוש השתלב (כבר מימיה הראשונים של החברה) בהצמחת החברה ובהפיכתה למעצמה שהיא כיום. אני חושבת שהתהליך המרתק שעבר על קסטרו יכול ללמד כל אחת ואחד מאיתנו על מקום הגיוס בהובלת הארגון לצמיחה, על החשיבות בהבנה מעמיקה של פרופיל העובדים בארגון ועל החשיבות של הקשר בין החלק העסקי ובין ההסתכלות על גיוס המשאב האנושי.

2 הרצאות שונות תיתנה לנו פרספקטיבה רחבה על נושא גיוס אוכלוסייה מגוונת: אורנה סגל מנכ"ל מנפאואר ביחד עם פזית קליר סמנכ"ל מש"א ב-AIG ויעל סלבין מתב"ת ביחד עם אורית יוספאן מקבוצת שטראוס תצגנה את מגוון האוכלוסיות שהיום איננו מגייסים באופן טבעי, אבל יכולות להפוך לנדבך משמעותי בקרב המגוייסים לארגון. בתחום הגיוס המגוון (Diversity Recruiting) אני נתקלת בפעילות עצומה ורחבה, ובהזדמנויות אמיתיות להובלה עסקית לארגונים שמוכנים להיות פורצי דרך ולפנות לאוכלוסייה איכותית שכרגע לא נמצאת ב"mainstream" העסקי. חרדים וחרדיות, ערבים, עולים חדשים – ואלו רק מעט מהדוגמאות. תוכלו בהרצאות להיחשף למגוון ענקי של הזדמנויות ולשמוע על היישום בשטח של AIG וחברת שטראוס. אני משוכנעת שההרצאות הללו יוכלו לתת לכם כיווני חשיבה חדשים לגבי פרופיל העובדים בארגון שלכם.

אריה חכם מנהל הגיוס בתקשוב יציג לנו את התהליכים הייחודיים בעזרתם תקשוב מגייסת יותר מ-2000 איש בשנה למרכזי ה- Call Centers של החברה ברחבי הארץ. תקשוב עושה מגוון רחב של פעולות כדי לייצר זרימה קבועה של עשרות אלפי מועמדים בשנה (ברוב המקרים בלי סיוע של גופי השמה חיצוניים). תוכלו לשמוע על תהליכי "חבר מביא חבר" שמפעילים בחברה, על הרצאות לחיילים משוחררים ועל מגוון כלים נוספים שחברת תקשוב נעזרת בהם כדי להגיע ליעדי הגיוס שלה ולהמשיך לצמוח בשירותים שהיא מציעה ללקוחותיה. כל מי שמגייס "במאסות" חייב להיות בהרצאה של אריה.

בפוסט הבא ארחיב על ההרצאות הנוספות בכנס. בינתיים:

לתוכנית הכנס המלאה, עלויות ופרטים נוספים: http://www.kenes-gius.co.il

רוצים להירשם לכנס מקורות הגיוס?

נזכיר: 3-3-2010 בין השעות 8:30-17:30 במרכז הכנסים בשפיים. לאחר מילוי פרטיכם האישיים כאן למטה, יישלח לידיכם טופס הזמנה. אנא מלאו את הטופס והעבירו עם חותמת הארגון על האישור התקציבי לפקס המפורט בטופס.

דואר אלקטרוני
שם
שם משפחה
ארגון
טלפון נייד
טלפון
מספר הזמנות מבוקש
Share

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share