מנהלים מגייסים – שותפים או אויבים?

התסכול הגדול של המגייסות*

* (בכל הפוסט אתייחס למגייסות – נשים, ומנהלים – גברים. כמובן שיש גם מגייסים ומנהלות, אבל לצורך הנוחות בכתיבה ובקריאה – ומשום שסטטיסטית, זה המצב ברוב המקרים, בחרתי לכתוב כך הפעם)

הרבה פעמים בשיחות עם מגייסות, אני שומעת תסכול גדול על המנהלים המגייסים

 • "הם רק דורשים, אבל לא נותנים אינפורמציה על התפקיד, מה דרוש, מה אותו עובד יעשה. הם פשוט לא מבינים למה צריך הגדרת תפקיד ברורה וממוקדת"
 • "הם מצפים לאינסטנט: תביאי לי עובד מתאים, מה כבר ביקשתי? לא מוכנים להשקיע דקה בתהליך. זה גורם לכך שמשאבי אנוש הופך להיות צוואר בקבוק. הכל תלוי בתמיכה ובליווי שלנו"
 • "עד שכבר יש מנהל שמראיין ו"כאילו" מעורב בתהליך, הוא לא באמת יודע לראיין. הוא לא מצליח לקבל החלטה מקצועית ומחזיר אליי את הכדור כל פעם – שאני אחליט"
 • "המנהל הזה רוצה שאני "אחזיק לו את היד" – אמיין לו קורות חיים, אראיין לפניו, אראיין איתו, אתקשר לממליצים"

האמת היא שזה המצב שהכרתי בשנים האחרונות משיחותיי עם מגייסות ומנהלות גיוס רבות, ו"זרמתי" איתן. ניסינו לחשוב על טקטיקות לשכנע, לדחוף, והתייחסנו לזה כנושא מוכר וידוע לכל המגייסות באשר הן. נושא שצריך לחיות איתו. פעמים רבות התחושה היתה כמו שכתבתי בכותרת – לא בטוחה אם אותו מנהל הוא שותף לתהליך הגיוס של עובדים למחלקה שלו, או מישהו שנמצא כאן רק כדי לשים לי "מקל בגלגלים" או להקשות עליי בתהליך.

בשבוע שעבר פגישה שקיימתי עם איש יקר ומנהל גדול, הזכירה לי כמה זה נושא שחשוב לשים על השולחן ולהתמודד איתו ישירות – להסתכל ישר בעיניים ולא לוותר לאותם מנהלים. הקלטתי עם אלכס קורנהאוזר, מנכ"ל אינטל ישראל לשעבר, סגן נשיא בכיר של אינטל העולמית (ואחד המנהלים שהיתה להם ההשפעה הכי גדולה עליי ועל התפיסה הניהולית שלי),  ראיון ארוך של שעה שיובא במגזין קהילת מומחי הגיוס בחודש מרץ.

ביקשתי מאלכס גם לצלם קטע קטן של הראיון בוידאו ולשתף אתכם כאן בבלוג.

(אל תפספסו מתחת לסרטון – הזמנה לוובינר חינמי באותו נושא, וכמובן אפשרות להגיב – מה חשבת על הראיון?)

אלכס קורנהאוזר – הדגשים למגייסות בעבודה עם מנהלים מגייסים

בעקבות השיחה ביקשתי משלומית בן דוד להצטרף אליי ולבנות הדרכה מיוחדת על הנושא, ובשבוע הבא נקיים ווובינר בנושא:

וובינר חינמי: "מפת הדרכים" לשילוב אופטימלי של מנהלים בתהליך הראיון

מנהלים היום הרבה פעמים מצפים ממך למועמדים "אינסטנט". מבקשים להביא להם מועמד "מושלם", אחד כזה שכבר בדקת, וראית שהוא ב-ד-י-ו-ק מתאים לצרכים. פעמים רבות אפילו לא מוכנים לקחת חלק בתהליך הראיון.
מנהלים אחרים, מגיעים לתהליך לא מקצועיים, מתעקשים שהם, עם הניסיון שלהם יודעים מה צריך לתפקיד (אבל כשיורדים לשורש העניין מגלים שבעצם אין להם מושג מה הם מחפשים).

בוובינר מיוחד, נדבר על "מפת הדרכים" לשילוב אופטימלי של מנהלים בתהליך הראיון בארגון. נשלב את הרקע והניסיון בעבודה עם מנהלים שמביאות מורית רוזן ושלומית בן דוד (ביחד יותר מ-40 שנות ניסיון בעבודה במשאבי אנוש מול מנהלים מגייסים), כדי לתת לך הזדמנות לקבל את המפה שתעזור לך בעבודה עם המנהלים בארגון, ולשאול כל שאלה בתחום.

תאריך: 16-3-2011 (יום רביעי) , בין השעות: 14:00-15:30, מציגות: מורית רוזן ושלומית בן דוד

להרשמה לוובינר (הדרכה אינטרנטית): http://bit.ly/16_3Webinar

Share

תגובה אחת על מנהלים מגייסים – שותפים או אויבים?

 1. לילך

  מורית שלום,
  ראשית אציין שמכל וובינר למדתי משהו וזו יוזמה ברוכה ונהדרת.
  אציין שמנקודת מבטי המקצוענים היחידים בגיוס הם מנהלי הגיוס והמשאי אנוש של החברה.
  הם "שמים שם את האנשים" והם יודעים יותר טוב מכל מנהל מי הוא העובד שצריך לעבוד באותו תפקיד. חבל לי לשמוע שיש ארגונים שהגיוס בהם הוא בעצם רק ה"אדמין". העבודה צריכה להיות משותפת יד ביד כשמש"א מכווינים את המנהל בבחירת העובד המתאים ולא להיפך.

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share