גם אתם יכולים לחסוך מעל 100,000 ש"ח בשבוע

אנחנו מלמדים, מלווים ומסבירים על הגיוס ברשת בכלל ובלינקדאין (Linkedin) בפרט כבר יותר מ-3 שנים. לאחרונה בפרויקט שהובלנו פעילות של איתור מועמדים מתאימים דרך לינקדאין, חווינו בעצמנו כמה הכלי הזה יישומי, קל לשימוש ויכול להביא לחיסכון אמיתי (בדוגמא שלנו למשל) של מעל 100,000 ש"ח בשבוע עבודה אחד.

אני שמחה לשתף כאן בסיפור האישי שלנו, אבל אנחנו משוכנעים שכל מגייסת ומגייס שילמדו את השימוש החכם ב- Linkedin יוכלו להציע בדיוק את אותם שירותים לארגונים בתוכם ועמם הם עובדים (וזו בדיוק הסיבה שפיתחנו לשם כך את הערכה שלנו "איך באמת מגייסים עובדים דרך לינקדאין").

אנחנו מזמינים כל אחד ואחת מכם לשתף אותנו כאן בבלוג בחוויה האישית שלכם בגיוס דרך לינקדאין ולהצטרף לתחרות שלנו:

לאחרונה פנתה אלינו אחת מחברות ההיי-טק החדשניות בארץ (חברה שנסחרת בנאסד"ק) בבקשה לעזרה בגיוס סמנכ"ל מכירות מנוסה מאד שיוביל את התרחבות החברה בחו"ל. הם חיפשו מועמד שמתגורר במדינה מסויימת בחו"ל ועם נסיון מאד ספציפי.

שאלנו אותם אם הם נעזרו במקורות גיוס רגילים, וסמנכ"ל מש"א ציינה שהם כבר ניסו כמעט כל מסלול אפשרי ושהם קיבלו מספר מועמדים מצומצם שלא ענה לצרכים שלהם. התסכול העיקרי שלהם היה מכך שהם מפסידים כסף רב על כל יום שחולף ללא איוש המשרה.

מכיוון שמדובר בלקוח ותיק שבנינו עימו מערכת יחסים אישית, החלטנו לרתום את הידע והניסיון שלנו ולהוביל עבורם את תהליך מחקר השוק הראשוני ואיתור המועמדים.

התוצאות: הפעלנו בצורה מובנית וממוקדת את לינקדאין ואנשי קשר מרכזיים ברשת. תוך שבוע קיבלנו רשימה של מספר מועמדים שהוגדרו על ידי החברה כרלוונטיים. ומה שהיה לא פחות חשוב – פנינו בשם החברה למועמדים הרלוונטיים (כולם עבדו באותה נקודת זמן במקום עבודה אחר), כדי לברר אם המשרה מעניינת מבחינתם. שמחנו לראות שרובם המכריע של המועמדים רצו לשמוע מה יש לחברה להציע להם והסכימו להתראיין.

איתור תפקיד מסוג זה בחו"ל יכול להגיע לסדר גודל של כמה עשרות אלפי דולרים. תוסיפו לעלות את הסכום שהחברה הפסידה מדי חודש בהיעדר סמנכ"ל מכירות מתאים שיוביל את הגדלת מכירות החברה. הגענו בקלות ליותר מ-100,000 ש"ח, ואפילו ליותר מ-150,000 ש"ח.

שוחחנו לאחרונה עם מספר מגייסות ומגייסים עימם אנחנו בקשר ואנחנו יודעים שכיום ישנם לא מעט מגייסים מובילים שנעזרים בלינקדאין ברמה כמעט יומית לאיתור הפרופילים היחודיים והקשים שלהם.  רצינו מאד לשמוע ולחלוק עימכם סיפורים על מגייסים ומקרים כאלה "מהשטח".

התחרות:

אנחנו מזמינים אותך לספר על הגיוס המוצלח / מעניין / יצירתי ביותר שעשית דרך רשת Linkedin.

ערכת "איך באמת מגייסים עובדים דרך Linkedin"לרגל השקת הערכה שלנו "איך באמת מגייסים עובדים דרך Linkedin", החלטנו להציע כאן בבלוג תחרות.

אנו נבחר את 3 הסיפורים המרשימים והיצירתיים ביותר, אלה שלדעתנו כדאי לכל מגייס/ת ללמוד מהם, והם יזכו במתנה מאיתנו – ערכת "איך באמת מגייסים עובדים דרך Linkedin".

לאחר בחירת 3 הזוכים, נקיים עמם שיחה פתוחה ברשת כדי לשתף בדרכים המומלצות ביותר לדעתם לגיוס דרך לינקדאין (בדומה לשיחה שקיימנו עם אפרת דגן, מנהלת הגיוס של גוגל בישראל).

רוצה כבוד והכרה ביכולות המקצועיות שלך ואפשרות לזכות בערכה החדשנית ביותר שלנו?

בואו הצטרפו לתחרות: שתפו אותנו בסיפור שלכם – כאן למטה בתגובות

נ.ב. חשוב

גם אם אין לכם סיפור על גיוס בלינקדאין, הירשמו עוד היום להתעניינות בערכה דרך עמוד המידע עליה. כל הרוכש את הערכה בשבוע ההשקה שלה (26-10 עד ה 1-11), יקבל אותה במחיר הנחה מיוחד שלא יחזור שוב, כמו גם בונוסים ייחודיים בשווי מאות שקלים. הירשמו כבר עכשיו!

Share

7 תגובות על גם אתם יכולים לחסוך מעל 100,000 ש"ח בשבוע

 1. רותם קציר

  ת'אמת, אני לא בטוחה שסיפורי הגיוס שלי בלינקדאין הם כאלו מעניינים, אך הגיוס הכי מוצלח שעשיתי דרך לינקדאין הוא טרי טרי מהתנור:
  אחת החברות שאני מלווה הינה סטארטאפ שנמצא בתנופת גיוס רצינית (כיום 14 משרות פתוחות), ומכיוון שהמשרות מאד מגוונות בפרופיל שלהן (טכנולוגי, שיווקי וכו') נוכחתי כי פרסום משרות פרטניות בקבוצות הרלוונטיות בלינקדאין אינו מספיק, וכדאי ליצור מקום אחד המרכז את כל המשרות, שהוא נגיש לפרופיל שלי ולרשת הקשרים שלי בלינקדאין. לשם כך בניתי קבוצה יעודית, עם שם החברה, הסבר קצר ומטרת הקבוצה, והתחלתי להעלות את שלל המשרות… לא לגמרי ידעתי עוד איך אני הולכת לקדם את הקבוצה הזו, ומאיפה אביא לה את הקהל המתאים, אבל התחלתי ברשת המיידית שלי, ומשם הרחבתי באמצעים שונים ומגוונים.
  עם הזמן נוספו עוד ועוד חברים, התחלתי לקבל פניות אישיות ממחפשי עבודה, והמלצות מחברים שהצטרפו, והקבוצה הלכה וגדלה.לפני מספר שבועות נתבקשתי לגייס מנהל קבוצת פיתוח עבור אותה חברה. המודעה עוד לא הספיקה לעלות, וקיבלתי קו"ח של מישהו שפנה לאחד המנהלים אצלנו בחברה. הבחור התאים בול לפרופיל! לא הבנתי איך הגיע אלינו עוד לפני פרסום המשרה, וכשראיינתי אותו הוא סיפר לי שראה בעדכון של מישהו ברשת שלו שהוא הצטרף לקבוצה, הדבר סיקרן אותו ובעקבות עיון במשרות ובתיאור החברה הוא החליט לבדוק האם יש משהו מעניין בתחום שלו… כמו שאומרים – יותר מזל משכל… 🙂 הוא ראה שהמכר שלו מחובר לאחד המנהלים אצלנו ויצר את הקשר דרכו (אני תמיד מעדיפה לקבל פניות דרך מישהו שמכיר ויכול להמליץ). גם לאחר פרסום המשרה לא ראינו מועמדים יותר איכותיים ממנו, ולאחר מאבק לא פשוט מול הצעות אחרות שקיבל הצלחנו לגייס אותו…! אני לא מאמינה שהייתי מגיעה אליו בדרך אחרת, ואני קיבלתי חיזוק משמעותי לכח של לינקדאין כמקור חיפוש יעיל וזול.

 2. עדי גונן

  האמת שהסיפור שלי לא קשור לפרסונה ספציפית שגייסתי אלא יותר לחשיפה שהיתה לי בשנה האחרונה לכח של LinkedIn ככלי לגיוס בsiteים מרוחקים.

  למצוא התמחויות טכנולוגיות ומקצועיות כאלה ואחרות בLinkedIn זה כבר סטנדרט מבחינתי, אם כי אני נהנית לראות את המודעות הגדולה שיצרתם בשנה האחרונה לנושא.
  אבל רק השנה גיליתי את כוחן של הקבוצות LinkedIn.
  אני חושבת שאחת הסיבות שזה קרה אצלי השנה היא שפשוט המבחר הקיים היום עצום, מה שלא היה פעם.

  במקום עבודתי האחרון הייתי צריכה לגייס איש בקרת איכות למפעל בעיירה שכוחת אל בסין.

  לא הכרתי חברות השמה באזור, לא כ"כ התנסיתי בגיוס לחו"ל ולא היה לי מושג איך להתחיל.

  חיפוש מהיר בקבוצות של LinkedIn העלה מספר לא מעט של קבוצות שמתמחות בנושאי קריירה בסין ובאופן משעשע חלק מהן הכילו לא מעט ישראלים…
  דרך הקבוצה ניהלתי שיחות עם אנשי קשר בסין על בסיס יומי באותה תקופה…
  מלבד אותו גיוס, נקרו בדרך כמה הזדמנויות יעוץ ומיקור חוץ לחברתנו דרך אותן קבוצות.

  מאז אני נשענת יותר ויותר על הקבוצות הללו, מייחצנת אותן לא מעט במקום העבודה שלי ומברכת על העובדה שמספרן הולך וגדל…

 3. נועה שדמי

  אין לי סיפור מסוים מעניין, אלא אני רוצה לספר עד כמה אני נהנית מה – Linked In באופן כללי בגיוס.
  במסגרת עבודתי כמנהלת משאבי אנוש בזאפ טכנולוגיות אני נדרשת לגייס יועצים עם התמחויות בכלי תוכנה מסוימים לאתר בארץ ובארה"ב. אני בדרך כלל מפרסמת בקבוצות חיפוש עבודה וכן מאתרת קבוצות ספציפיות ומצטרפת אליהן ומפרסמת שם. אני תמיד נהנית לקבל קו"ח של מועמדים משלל מדינות כולל – הודו, דובאי, סינגפור ועוד מספר שעות לאחר שפירסמתי.
  לעתים אני גם מאתרת מועמדים פוטנציאליים עם המומחיות המסוימת ופונה אליהם.
  כמובן שדרך הפרסום אנחנומקבלים גם הצעות שונות לשיתופי פעולה וקו"ח איכותיים לתפקידים נוספים.

 4. עופר רק

  מזה כמה שנים אני ידוע בקרב חברי וחברותי כפריק של LinkedIn ולפעמים אפילו כמיסיונר שמכניס אנשים חדשים לרשת בכוח ואחרי הדרכה כפויה. אני לא מחמיץ הזדמנות לספר בשבחי הרשת וכמובן שהזדמנות זו של מורית ויעקב אין בכוונתי לפספס …
  התחלתי בקטן בשנת 2004 והרחבתי את הרשת בהדרגה עד שהיום אני מקושר לכ 13 מליון Connections ואני גם מכיר טריק או שניים להגיע גם לשאר החברים ובעלות אפסית.

  הפעם רציתי לחלוק איתכם את ניסיוני בגיוס מומחים בחו"ל בדגש על ישראלים.
  חברות רבות מחפשות עובדים ישראלים לתפקידי ניהול בכיר, בקרה כספית, פיתוח ותמיכה לסניפים וחברות בנות שלהם בחו"ל, הם אינם מסתפקים ב Relocation ורשימת הדרישות שלהם הינה סיוט של כל Head Hunter – "שיגור ויעבוד באזור X בקליפורניה, שיהיה לו ניסיון מאחת מהחברות Y או Z, השכלה מהטכניון ו MBA אמריקאי".
  משימה מורכבת כזאת כמעט ולא ניתן לבצע אלא רק דרך LinkedIn , ואכן איתרתי מועמדים רבים ורק לאחרונה גייסתי מנהל כספים ישראלי שעבר "באשמתי" מחברה ישראלית אחת לחברה ישראלית אחרת בעיר מרכזית בגרמניה (כן, גם הוא מחובר אלי ברשת).

  גיוסים כאלה אינם קלים, יש צורך בהרחבה תמידית של הרשת, הכרת מגוון הכלים שהרשת מספקת- מנגנוני החיפוש (כולל לפי מיקוד …), פניות עקיפות וישירות, השתלבות ופרסום בקבוצות ושילוב עם רשתות חברתיות וכלי חיפוש אחרים.
  מה שחשוב לא פחות זה סבלנות וקצת זמן, אני מחפש בד"כ בלילות, כשהכל שקט ורגוע.

  אני ממליץ לכל מי שעוסק בגיוס פנימי ובחברות השמה ללמוד, להכיר ולהשתמש
  ב LinkedIn הן ככלי עזר לגיוס מועמדים והן כמקור למידע נוסף על המועמד.

 5. מורית

  רותם, עדי, נועה ועופר –
  תודה תודה על הסיפורים! כמו שכתבתי בפוסט, ידענו שהחוויות הללו "מסתובבות" בחוץ, אבל נהדר לקרוא עליהן. נחכה לראות במשך השבוע אם יתווספו עוד סיפורים ונכריז ממש אוטוטו על הזוכים …
  תודה לכל אחת ואחד מכם,
  מורית

 6. ויקי

  אני מנהלת משאבי אנוש, ולפני כן כן עסקתי בגיוס הרבה מאד שנים. כבר חוויתי שני משברים ומכירה את המציאות בה המעסיקים ידם על העליונה וגם תקופות בהן המועמדים ידם על העליונה.
  מאז 2005 LINKED-IN הוא הכלי המועדף עליי לחיפוש עובדים והיו לי לא מעט הצלחות.
  בקיץ האחרון הייתי צריכה לגייס 2 מנהלים בדרגים בכירים, בעלי התמחות מאד מסוימת.

  הגדרתי חיפוש ב LINKED-IN ומה המפלא – בשני החיפושים האנשים שעלו ראשונים ברשימה, התאימו בול!

  לאחד מהם הייתי מקושרת דרך ידיד, וביקשתי ממנו את מספר הטלפון של המנהל, אפילו מבלי שידעתי שהוא מחפש עבודה. כך נוצר הקשר הראשוני, לאחר מכן ניהלנו תהליך ראיונות קצר וממוקד, והצלחנו להביא את המנהל לשורותינו. אני מקבלת פידבק חיובי מהמנכ"ל על הגיוס הזה כמעט על בסיס יומיומי.

  במקרה השני, פניתי באופן יזום למועמד ושאלתי אותו האם הוא מכיר מישהו בעל פרופיל דומה לשלו שעשוי להתאים לדרישות התפקיד שלי. והוא ענה לי – אני יכול להתאים ואני מעוניין להציג מועמדות.

  בשורה התחתונה – תוך חודש השלמתי שני גיוסים מאד קשים וחסכתי כמעט 50 אלף ש"ח!

  ורק בתור קוריוז אני רוצה לציין כי בן זוגי היקר קיבל השבוע הצעת ייעוץ מאד מעניינת מחברה שאיתרה אותו דרך LINKED-IN והתעניינה בתחומי ההתמחות שלו.

  אז כל מי שעוד לא השתכנע – זהו ה-כלי החשוב ביותר היום בתהליכי הגיוס.
  בהצלחה לכולם.
  ויקי

 7. מורית

  התחרות הסתיימה הבוקר – עדי, ויקי, רותם ועופר – הערכות בדרך!
  ברכות!
  מורית ויעקב

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share