יש לך כבר אוואטר (Avatar) ?

אולי שמתם לב שבתגובות של חלק מהמגיבים יש תמונה, ובחלק אין. אוואטר Avatar הוא המונח הרשמי לאותה תמונה שמלווה אותנו בין האתרים השונים.

הנושא של תמונה שמלווה אותי כחלק מהזהות שלי ברשת, היא אחד הנושאים שאותי הכי מעניינים, גם בהקשר של גיוס עובדים ובכלל בעולם של מיתוג אישי ברשת. כשאני מגיבה עם תמונה שלי, כותבת מאמרים והתמונה מלווה אותי. כשפוגשים אותי בכנסים אומרים לי הרבה פעמים "טוב, אותך אני מזהה מהתמונה" – וזו בדיוק המטרה של ה Avatar שלנו.

אז נדבר על התמונה.

התמונה שלי היא הדבר הראשון שרואים לגביי ברשת. כשאנשים באים ומרפרפים על הכרטיס שלי ברשת, על התגובה שלי לבלוגים, וכשהם פוגשים אותי. אם אני בונה את הדימוי ומיתוג המקצועי שלי מחוץ לרשת, אני רוצה שאותו מיתוג אישי ילווה אותי גם ברשת. חשוב לי ליצור שקיפות, זהות ואחידות בין הדמות שלי ברשת ובעולם "בחוץ". אותו עקרון נכון לגבי התוכן המקצועי שאני כותבת במאמרים וההרצאות שאני מרצה או הסדנאות שאני מעבירה כמו לגבי ההופעה שלי מבחינת לבוש עסקי בתמונה או בפגישה.

התמונה צריכה לשקף בצורה הכי טובה את מי אני ואת מה שאני רוצה שיידעו עליי לפני שפונים אלי.

אני רואה הרבה פעמים אנשים מעלים תמונות שפשוט לא מתאימות למיתוג האישי המקצועי שהם בונים במקביל דרך התכנים המקצועיים שלהם.

עם הילדים

עם הילדים

מרחוק

מרחוק

מוסתר

מוסתר

או אפילו בצילום מקרוב, אבל לא מקצועי מבחינת רקע, תאורה וכו':

morit pic

אנחנו מאוד ממליצים להעלות תמונה מקצועית ואני רואה באמת מגוון מאוד גדול של אלטרנטיבות שאנשים מעלים. מעלים תמונות מרחוק או עם הילדים, תמונות שבכלל לא רואים מי הם ומה הם אלא תמונות מטושטשות.

אפילו התמונה האחרונה שהייתה התמונה שליוותה אותי במשך כשנתיים, בעיניי היום פחות טובה אחרי שהצטלמתי בעזרת צלם מקצועי, מישהו שידע לשחק עם התאורה, לבשתי חולצה שמתאימה לתפיסה עסקית, כי זו גם הדרך בה אני מתלבשת לפגישות עסקיות, וכאמור – השקיפות והקו האחיד בין שני העולמות חשובים לי.

אז מה המסר שלי אליכם?

קודם כל, יש דרך לעשות לעצמכם את החיים מאד פשוטים. מצטלמים תמונה טובה – פעם אחת – וזהו. יש לכם תמונה שמלווה אתכם אחר כך לאורך כל המקומות שאתם פעילים בהם.

טכנית, יש גם דרך מאד קלה לשם כך: מערכת Gravatar היא המערכת שמלווה את רוב האתרים שקיימים היום לבלוגים – של וורדפרס וגם של אחרים. כך כל פעם שאתם ממלאים את כתובת המייל שלכם, המערכת שולפת לבד את תמונתכם ומקשרת לאותה חתימה (אצלי בבלוג וגם אצל אחרים).

אותו דבר דרך אגב עם פייסבוק. אתר דה-מרקר למשל, מאפשר לקשר תגובות שלכם לטורים בעיתון המקוון, לכרטיס פייסבוק ולתמונה/לאוואטר שלכם בתוכו.

למה אמרתי שזה קשור מאד גם לגיוס לדעתי?

כשמועמד יודע מי המגייסת שהוא הולך לפגוש, ראה אותה בכרטיס שלה ומבין מי יאסוף אותו בלובי של המפעל, או כשמראיין טלפוני מתקשר למהנדסת והיא רואה את שמו ואת פרטיו ברשת ומרגישה שהיא יודעת עם מי היא מדברת, החיבור קולח ונעים הרבה יותר. תמונה יוצרת תחושת היכרות, פאמיליאריות וחיבור – גם לפני הפגישה הראשונה. ההיכרות יוצרת פתיחות ותוביל בקלות רבה יותר לשיתוף במהלך השיחה והראיון. אין ספק ששיתוף ופתיחות מצד מועמדים הם מטרה שלנו כמגייסים – נכון?

אז איך צריכה להיראות התמונה שלך (= האוואטר שלך)?

בלי ילדים בתמונה, בבגדים מכובדים (לא חייבים חליפה או עניבה אנחנו לא בחו"ל), תמונה שמייצגת אותי בצורה מקצועית, שאפשר אחר כך כשאנשים נפגשים איתי בכנס או באיזשהו אירוע, שהם יזהו אותי. אפשר אפילו להזמין אותם, תראה מי אני, התמונה שלי מופיעה בלינקדאין, ככה תדעי לזהות אותי כשניפגש בלובי.

ועכשיו – מאד רוצה לשמוע את דעתכם על העלאת תמונה ברשת. אני יודעת שיש הרבה מהקוראים שהבטן שלהם מתהפכת רק מעצם הרעיון.

אם דוקא אין לכם בעיה עם זה, ופשוט לא ידעתם איך מקשרים תמונה לתגובה כאן (לדוגמא), לפני שתכתבו את התגובה שלכם: לכו לעשות לעצמכם Avatar. גם אם עוד אין לך תמונה מושלמת, תמצאו את התמונה הכי קרובה. אפשר לשנות אותה אח"כ בכל נקודת זמן.

אם עוד מוקדם/לא מתאים עבורך – אשמח פשוט לשמוע מה המחשבות שלך סביב הנושא.

אז נדבר על התמונה, התמונה והגדרת התפקיד שזה בעצם השורה שיש מתחת לתמונה, הם הדבר הראשון שרואים עליי, הם המקום הראשון שאנשים באים ומרפרפים על הכרטיס ולכן אני רוצה לעשות גם את הגדרת התפקיד וגם את התמונה כמשקפים בצורה הכי טובה את מי אני ואת מה שאני רוצה שיידעו עליי לפני שפונים אלי.

Share

תגובה אחת על יש לך כבר אוואטר (Avatar) ?

  1. דנית ניצן

    הכל נכון….
    ויתרון נוסף של העלאת תמונת אוואטר היא שמידת האמינות של בעליה עולה פלאים. כשמישהו מזדהה בשמו ובתמונתו, ומסתכל בעיניים, הוא מייצר אמון כלפי עצמו, ואמון הוא רב-ערך לא רק במקרה של גיוס והשמה אלא בכל מקרה שיש לו מה להגיד.

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share