החיבור הראשון שלי בלינקדאין Linkedin

בתחילת דרכה של HRD (סוף שנת 2005) עבדתי בשני פרויקטים בגיוס. הפרויקט הראשון היה בחברת Texas Instruments, שם ניהלה את מחלקת משאבי אנוש אריאלה שינה, היום דירקטור HR ישראל במיקרוסופט. החיבור היה מצוין ושוחחנו הרבה על מקורות שונים לגיוס עובדים ואריאלה שאלה אותי אם אני מכירה את Linkedin. לא הכרתי, וכבר באותו רגע היא שלחה לי הזמנה להתחבר, ואמרה לי "תיכנסי, יש להם כלים מאד מעניינים לגיוס".

אני חייבת הרבה לאריאלה שפתחה לי את הדלת לעולם הזה, ודרך הדלת הזו התחלנו לחקור (יעקב ואנוכי) את כל עולם הרשתות.

הכניסה לא היתה קלה. כלומר, לפתוח כרטיס היה פשוט פיזית, הממשק בלינקדאין קל יחסית ונוח לפתיחה ראשונית של מידע. אבל בין לפתוח כרטיס ללהבין איזה שימוש עושים בו לצורכי גיוס היתה עוד דרך ארוכה.

אחרי שפתחתי את הכרטיס והתחלתי לשוטט שם, בלינקדאין של לפני 4 שנים, חשבתי שאולי את יעקב הכלי והעולם הזה יכול לסקרן, והזמנתי אותו להתחבר. די מהר נדלקו לו העיניים והוא התחיל לאסוף עוד ועוד מאמרים והסברים על החיבור בין לינקדאין וגיוס, על השימושים העסקיים שיש ללינקדאין ועוד. אני כנראה שמתי בצד את הסיפור הזה לכמה חודשים.

חזרתי קצת להיסטוריה שלי וראיתי שבאוקטובר 2006 סיפרתי בגאווה במאמר לירחון משאבי אנוש שקישרתי כבר 17 מכרים, ודרכם הגעתי בדרגה שלישית ל 12,700 איש. זה מספר שנראה לי בזמנו עצום, וחשבתי שכבר אני מבינה הכל בלינקדאין. היום כשהגעתי ל-800 אנשי קשר (מספר עגול ויפה, ממש היום החלפתי קידומת) בדרגה ראשונה ויותר מ-6 מיליון בדרגה שלישית, היכולת שלי לעשות שימוש בכלי כמובן התעצמה פי כמה. חשוב גם להגיד שבזמנו היו בלינקדאין בכל העולם 6.5 מיליון (מול קרוב ל-50 מיליון היום).

אני לא ארד על עצמי יותר מדי ואגיד שבאמת, בתוך עולם משאבי אנוש בזמנו, זה היה המון. כשחודשיים אח"כ (דצמבר 2006) הרצאנו בפעם הראשונה בכנס משאבי אנוש וסיפרנו על גיוס דרך לינקדאין או גוגל, שאלנו למי בחדר יש כרטיס ברשת חברתית כלשהי. בחדר של 70 איש 3 הרימו יד. ל-2 מתוכם היה כרטיס בלינקדאין, ואחת אפילו העידה שעושה בו שימוש לגיוס. אז לא היינו הראשונים שם, אבל הרגשנו שאנחנו צועדים ב- Road Not Taken.

האמת היא שלקח לנו עוד 9 חודשים להבין שיש בכלל רצון של אנשי משאבי אנוש להיחשף לתכנים הללו והתחלנו להציע סדנאות שקראנו להן "סדנת גיוס 2.0". סדנת "טעימות" על הגיוס ברשת. הסדנאות היו להיט.

כל סדנה מילאנו בקלות עם ~20 משתתפים שרצו "לשאוב" עוד מידע, אבל אחרי 4 שעות הרצאה והסבר על הרשת אמרו לנו המשתתפות (לרוב נשים, פה ושם היו גברים) שני דברים:

הראשון היה "וואו. לא ידעתי שכל זה שם"

השני, שנאמר באותה נשימה היה: "אין סיכוי שבארגון שלי יטמיעו את כל זה".

התחושה שלנו היתה שאנחנו קצת מקדימים את זמננו. שייקח עוד פרק זמן משמעותי עד שיהיו שותפים מתאימים שיהיו מוכנים לפרוץ דרך לפעילות גיוסית ברשת, כמו שראינו בארה"ב עוד ועוד ארגונים מרתקים. סיפרנו בהדרכה על פרסום יצירתי לגיוס ברשת על הבלוגים במיקרוסופט כמקור לגיוס עובדים, על גוגל, לינקדאין – מגוון עצום של כלים שראינו ברשת.

בהתחלה עוד לא ידענו איזה כלי יתאים לאיזה ארגון, אבל ככל שעובר הזמן ברור לנו יותר ויותר הכוח העצום של לינקדאין. סקר Jobvite מלפני חודשיים הציג נתון מדהים לפיו 95% מהמגייסים בארה"ב (מאות שהשתתפו בסקר) זיהו את לינקדאין ככלי המוביל לגיוס עובדים מבחינתם.

אני אנסה לשתף בפוסטים הקרובים במקרים לדוגמא – איך הצלחתי להגיע לאנשים מיוחדים מאד דרך לינקדאין.

בשבוע הבא דרך אגב, ביום שלישי ה 13-10, מצטרפת אלינו אפרת דגן, מנהלת הגיוס בגוגל לשיחה פתוחה ברשת על לינקדאין, על השימוש בכלי ואפילו על הסיפור האישי שלה – איך גויסה לגוגל דרך לינקדאין. אתם מוזמנים מאד להצטרף לשיחה (ללא עלות, אך נדרשת הרשמה דרך הקישור)


אם עדיין לא התחברנו בלינקדאין, זה הזמן!- 

Share

4 תגובות על החיבור הראשון שלי בלינקדאין Linkedin

 1. גילה גדעון

  מורית יקירתי, מזל טוב לרגל לדת…הבלוג. שתהיה הרבה הנאה איתו, ואני מאחלת לך לילות שקטים עד כמה שניתן 🙂
  שחקי אותה. בעצם מה אני אומרת לך את זה. הרי ברור שתשחקי אותה
  ד"ש
  גילה

 2. אילנה טנא

  מורית היקרה.
  אני נהנית מאוד מקריאת הטיפים שלך ותמיד שמחה להתעדכן מכל חומר חדש שהינך מעבירה ברשת.
  אני מאחלת לך מזל טוב ענקי עם פתיחת הבלוג החדש.
  מאחלת לך המשך יצירתיות פוריה והרבה סיפוק.
  בהערכה רבה
  אילנה טנא

 3. מורית

  הי גילה, קלטת אותי הא… מעלה פוסטים בשעות לילה…
  אבל איתך אין לי תחרות, ביום ובליל 🙂 תודה תודה על הפירגונים והברכות!

  הי אילנה,
  הרבה תודה! שמחה שאת ממשיכה ללוות אותנו ובטוחה שנמשיך להיפגש – וירטואלית ואולי גם באמת פנים אל פנים,
  מורית

 4. מריון

  שלום מורית
  תתחדשי על הבלוג.
  שמחה לקרוא את הפוסטים שלך. חומר למחשבה וליישום חשובים.
  ישר כוח
  מריון בורגהיימר

הוספת תגובה

הערה: אם את/ה רוצה לצרף את התמונה שלך לתגובה צריך לעדכן באתר Gravatar
Share